Zniżki dla osób 60+. Wyszkowska Karta Seniora już od stycznia

29 października podczas posiedzenia Rady Miejskiej przyjęto nowy projekt skierowany do mieszkańców 60+. Jest to Wyszkowska Karta Seniora, która ma na celu aktywizację tej części społeczeństwa.

Wyszkowska Karta Seniora to odpowiedź na inicjatywę Rady Senioralnej gminy Wyszków, która wystąpiła o takie rozwiązanie prawne do burmistrza Wyszkowa już kilka miesięcy temu. Jest ona skierowana do osób, które ukończyły 60 lat i zamieszkują teren gminy Wyszków. Karta obejmuje system zniżek, ulg i preferencji. Podobne rozwiązanie zastosowane jest w Wyszkowskiej Karcie Rodziny skierowanej do rodzin wielodzietnych.

– Chcemy wzmocnić funkcjonowanie seniorów na terenie gminy i zwiększyć ich dostępność do usług publicznych. Projekt uchwały przewiduje również współpracę w obszarze wsparcia seniorów z podmiotami na terenie gminy – tłumaczy sekretarz gminy Anna Gołębiewska.

W pierwszej fazie funkcjonowania karty przewidywane są zniżki w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” i Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Karta zapewnia seniorom:
WOSiR:
– 20% zniżki od obowiązującej ceny biletów i karnetów na pływalnię- 15% zniżki od obowiązującej opłaty na zajęcia nauki pływania
– 25% zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu na korty tenisowe
– 25% zniżki za korzystanie z sal gimnastycznych znajdujących się w hali sportowej
WOK „Hutnik”:
– 10% zniżki od ceny biletów wejściowych na imprezy organizowane lub odbywające się w tej instytucji

Zniżki z Wyszkowskiej Karty Seniora nie pokrywają się ze zniżkami wynikającymi z innych przepisów prawa. i tak np. zniżki na usługi dla osób mających legitymację emeryta i rencisty wykluczają zniżki, które pokrywa Wyszkowska Karta Seniora.

Środki, które wynikają z realizacji programu będą pokrywane z budżetu gminy i zwracane do jednostek. Wnioski na Wyszkowską Kartę Seniora wydawać będzie pełnomocnik ds. senioralnych – Lidia Stępkowska (pokój nr 116).

Wyszkowska Karta Seniora wchodzi w życie 1 stycznia 2019 roku.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *