Znak STOP notorycznie ignorowany [WIDEO]

Pomimo wielu kampanii edukacyjno-profilaktycznych oraz licznych wypadków ze skutkiem śmiertelnym kierowcy nadal lekceważą przejazdy kolejowe. Wyszkowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach publikują film, na którym widać kierujących samochodami niestosujących się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem.

Wyszkowscy policjanci z drogówki w ostatnich dniach objęli szczególnym nadzorem przejazd kolejowy w Wyszkowie przy ul. 3 Maja. Policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego sprawdzili, czy kierowcy stosują się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem kolejowym. Szybko jednak okazało się, że nie. Kierującym szkoda czasu, aby zatrzymać się, rozejrzeć i bezpiecznie przejechać. Pozostaje więc pytanie, czy ta krótka chwila jest warta ryzykowania utraty życia i zdrowia.

Każdy, kto będzie na przejeździe kolejowym ryzykował własnym życiem oraz życiem współpasażerów, nie może liczyć na pobłażliwe traktowanie przez funkcjonariuszy. Obowiązujący taryfikator przewiduje za popełnienie tego wykroczenia mandat karny w wysokości 100 złotych i dwóch punktów karnych. Na szczęście tym razem nikomu się nic nie stało. Kierujący ponieśli tylko konsekwencje prawne.

Dodatkowo policjanci drogówki z każdym zatrzymanym do kontroli drogowej przeprowadzili rozmowę profilaktyczną mającą na celu uświadomienie, jak poważne popełnili wykroczenie i czym takie zachowanie może skutkować.

KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *