Zmiany w składach rad nadzorczych PWiK, WTBS i PEC

Burmistrz Wyszkowa dokonał zmian w składach członków rad nadzorczych trzech gminnych spółek – Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, Wyszkowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego oraz Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Zmiany te mają ulepszyć współpracę i podnieść aktywności działania rad nadzorczych.

Łukasza Rudowskiego w radzie nadzorczej PWiK zastąpiła Marzena Małek. Ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz studia zarządzania kulturą w ramach Instytutu Badań Literackich PAN w strukturach Unii Europejskiej. Ponadto jest absolwentką studiów dla wyższej kadry zarządzającej – Executive MBA realizowanych przez Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w administracji rządowej oraz na stanowiskach dyrektorskich w spółkach prawa handlowego oraz w ośrodkach kultury. Była odpowiedzialna m.in. za opracowanie strategii biznesowej, tworzenie atrakcyjnej oferty, zapewnienie ciągłości działania podmiotów, zarządzanie budżetem, czy pozyskiwanie środków unijnych. Członek zarządu spółki PL.2012+.

Andrzej Piątek zastąpił Ryszarda Wężyka w radzie nadzorczej WTBS. Dyplomem mgr inżyniera Inżynierii Środowiska ukończył studia na Politechnice Gdańskiej. To doświadczony samorządowiec, radny dwóch kadencji Rady Powiatu Wyszkowskiego i trzech kadencji Rady Miejskiej w Wyszkowie. Wieloletni członek Rady Nadzorczej  PEC Sp. z o. o. w Wyszkowie. Na doświadczenie składa się bycie: naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Urzędzie Gminy w Wyszkowie, dyrektorem oraz prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie, kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Somiance.  Obecnie pracownik Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie na stanowisku: główny specjalista do spraw technicznych.

Zmienia się także przewodniczący rady nadzorczej PEC. Zamiast Jacka Kalinowskiego powołany został Adam Mróz związany jest z samorządem od 1992 r. kiedy zaczął pracę w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie w charakterze strażnika miejskiego. Od 1998 r. pracował w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Od 2000 r. w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych nadzorował m.in. wszystkie procedury zamówień publicznych w Gminie Wyszków. Od czerwca 2004 r. kierował Wydziałem Strategii i Rozwoju Gminy, który zajmował się realizacją inwestycji, gospodarką nieruchomościami i gospodarką przestrzenną. W listopadzie 2007 r. został powołany na Zastępcę Burmistrza Wyszkowa. W wyniku kolejnych wyborów samorządowych został Radnym Powiatu Wyszkowskiego i w kadencji 2014-2018 pełnił funkcję Wicestarosty Wyszkowskiego nadzorując m.in. wydziały Inwestycji i Dróg Publicznych oraz Architektoniczno-Budowlany. Wykształcenie podstawowe – nauczyciela historii – uzupełniał na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej – Doradca w Inwestycjach Rzeczowych (lata 2000-2003), Studium Menadżerskie (lata 2006-2007). Od listopada 2012r. pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej PWiK Sp. z o.o. w Wyszkowie. Posiada również licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami (Federacji PPRN) oraz licencje zarządcy nieruchomościami (KIGN i Federacji PPRN).

MG/UM

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *