Zmarł ks. kan. Jerzy Dębowski

W niedzielę rano po ciężkiej chorobie zmarł ks. kan. Jerzy Dębowski, pierwszy, wieloletni proboszcz parafii w Rybienku Leśnym, a następnie w Dzierzgowie. Przeżył 84 lata, z czego blisko 60 w kapłaństwie.

W poniedziałek (6 maja) i wtorek (7 maja), o godzinie 18.00 w Kaplicy Domu Pogrzebowego w Wyszkowie przy ul. Pułtuskiej 177, zostanie wystawiona trumna ze zmarłym ks. kan. Jerzym Dębowskim. Będzie też odmówiony różaniec.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym i rozpoczną się w środę (8 maja) o godzinie 19.00. Ciało ks. Jerzego zostanie przywiezione do kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. Odmówiony zostanie różaniec, a następnie wspólny śpiew Nieszporów za zmarłego. O godz. 20.00 Msza św. dla osób, które nie mogą uczestniczyć w pogrzebie.

W dniu pogrzebu, w czwartek (9 maja) o godz. 12.00 ciało zostanie przywiezione do kościoła, różaniec o godz. 12.30. O godzinie 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Romana Marcinkowskiego z diecezji płockiej. Po Mszy uczestnicy wyruszą w procesji pogrzebowej na cmentarz parafialny w Rybienku Leśnym, gdzie ciało śp. ks. kan. Jerzego Dębowskiego zostanie złożone w grobie.

parafia MB Królowej Polski w Rybienku Leśnym

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *