Zmarł ks. Jan Depta

W czwartek, 7 marca zmarł ks. Jan Depta, który jako emeryt przez 20 lat pełnił posługę duszpasterską w parafii św. Wojciecha w Wyszkowie. Miał 90 lat.

Ks. Jan Depta pochodził z okolic Pniewa. Urodził się 7 stycznia 1929 r. w Mystkówcu Starym. Został wyświęcony na kapłana 20 grudnia 1958 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Jako wikariusz pracował w parafiach: Chojna, Czarne, Zielona Góra, Szczecin, a jako proboszcz w parafiach: Kołbaskowo, Insko i Golenice.

Na emeryturę przeszedł w 1997 r. Wówczas rozpoczął posługę w parafii św. Wojciecha, która trwała 20 lat. „Parafianie i księża zapamiętają księdza Jana jako dobrego, otwartego kapłana, ale przede wszystkim ciepłego, przyjaznego człowieka” – czytamy na Facebooku parafii.

Ciało śp. ks. Jana Depty zostanie wystawione w Kaplicy Wieczystej Adoracji w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie w piątek 8 marca. W sobotę po porannej Mszy św. zostanie przeniesione przed ołtarz. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12.00, po której ciało zostanie przewiezione i pochowane na cmentarzu w Pniewie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *