Zielone światło dla ligi szóstek piłkarskich

Podczas wczorajszej (30.01) sesji rady powiatu wyszkowskiego radny Paweł Deluga poruszył temat powrotu ligi szóstek piłkarskich w Wyszkowie. Propozycja spotkała się z aprobatą zarządu.

Liga szóstek piłkarskich była organizowana przez Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przez 26 lat. Jednak w ostatnim czasie inicjatywa wygasła. Jak zauważył radny Paweł Delugaten temat był poruszany w kampanii. Ościenne powiaty mają takie ligi, a nasze drużyny obecnie muszą jeździć np. do Tłuszcza – mówił.

Z reaktywacją ligi szóstek piłkarskich zgodził się wicestarosta Leszek Marszał i zapowiedział, że będzie to przedmiotem jednego z działań nowo powołanego Wydziału Promocji i Rozwoju. Myślę, że w najbliższych dniach spotkamy się z Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który od roku ma nowe boisko boczne do piłki nożnej i futbolu amerykańskiego i postaramy się sprawdzić, czy są jakieś wolne harmonogramy w sobotę, czy niedzielę, aby taki projekt rozpocząć – mówił dla Wyszków24.pl wicestarosta.

Planowane jest również spotkanie organizacyjne z drużynami amatorskimi, które chciałyby uczestniczyć w takim projekcie. Jednak jak zakłada wicestarosta, chętnych nie powinno brakować, bo już podczas ostatniego Turnieju o Puchar Wyszkowa wystartowało 18 drużyn. Wtedy też uczestnicy upominali się o ligę, o czym pisaliśmy TUTAJ.

MG

Tagi:

3 Komentarzy

 1. Ligowiec Reply

  Rzeczywiście obecnie jeździmy do Tłuszcza na Ligę Bobra. Tamtejsza liga działa już od kilku lat, w fajnej formie. Dobra organizacja oraz zaplecze choćby internetowe ligi.

 2. Football Wyszków Reply

  @ligowiec
  Warto dodać, że Liga Bobra otwiera nową Federację w Wyszkowie – Wyszków Liga. My już zgłosiliśmy drużynę na ich stronie. Słyszałem, że jest już kilka epik 🙂 Naprawdę nieźle działają organizacyjnie patrząc na ich materiały.

 3. Fanatyk Reply

  Jestem ciekawy czy taka organizacja „z urzędu” zrobi taką robotę. Mecze, sedziowanie, strona, zdjęcia trochę ludzi będą musieli zatrudnić do tego… A gdzie obiecane cięcia kosztów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *