Za tydzień pojedziemy obwodnicą śródmiejską

Wieloletnia inwestycja w Wyszkowie dobiega końca. Dopuszczenie do ruchu całej obwodnicy śródmiejskiej planowane jest na 18 października.

Po 12 latach budowy powstało ponad 3 km trasy obwodnicy śródmiejskiej wraz z drogami serwisowymi, która przebiega zachodnio-północnym obrzeżem miasta. Ma zapewnić ona dojazd do dzielnicy przemysłowej Wyszkowa oraz wyeliminować ciężki transport samochodowy z centrum. Prace zostały podzielone na trzy etapy inwestycyjne. W I etapie wykonano obwodnicę o długości 671,28 m, rondo na skrzyżowaniu z ul. Pułtuską, drogę serwisową wzdłuż projektowanej obwodnicy, chodniki i ścieżki rowerowe, kanalizację deszczową, oświetlenie i przebudowano kolidujące urządzenia infrastruktury technicznej.
II etap obejmował roboty drogowe: budowa obwodnicy (jezdni głównej) długości 0,75km, budowa drogi serwisowej wzdłuż projektowanej obwodnicy, budowa chodników i ścieżki rowerowej; roboty sanitarne: budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa kanalizacji sanitarnej, przebudowa wodociągów; roboty elektrotechniczne: budowa oświetlenia (45 punktów oświetleniowych), przebudowa istniejących urządzeń elektroenergetycznych; przebudowę sieci gazowej i przebudowę urządzeń teletechnicznych; organizację ruchu: wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, wykonanie przejść dla pieszych (8szt), zagospodarowanie zieleni.
Ostatni, III i VI etap to m.in. połączenie ze skrzyżowaniem typu „rondo średnie” z ul. Leśną, przecięcie linii kolejowej Tłuszcz – Ostrołęka (przejściem wiaduktem); skrzyżowanie typu „rondo średnie” z ul. Świętojańską; skrzyżowanie zwykłe z ul. Matejki; skrzyżowanie zwykłe z ul. Białostocką (skrzyżowanie z lewoskrętami usprawniającymi ruch i zapewniającymi poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego).

Cała obwodnica ma być dopuszczona do ruchu w czwartek, w godzinach popołudniowych – zapowiedział burmistrz miasta Grzegorz Nowosielski. Teraz trwają malowania na asfaltach. Z poniedziałku na wtorek będzie przepinane dziewięć nowo wykonanych wodociągów. Wszystko w jednym czasie, nocą, żeby nie pozbawiać ludzi wody kilka razy – dodał. Przerwa w dostawie wody nie dotyczy wszystkich miejscowości z gminy – szczegóły TUTAJ.

Całkowity koszt budowy inwestycji to nieco ponad 40 mln zł.

Prace kończą się również na ostatnim budowanym odcinku trasy S8 Wyszków-Poręba. Jednak zanim on zostanie oddany do użytku, mieszkańcy muszą zmierzyć się z kolejnymi utrudnieniami. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad odpowiedzialna za tą rządową inwestycję wprowadziła ruch wahadłowy na ul Białostockiej tuż przy wjeździe na obwodnicę do i z Wyszkowa.
Odcinek Wyszków-Poręba ma być otwarty w tym miesiącu.

MG

Tagi:

4 Komentarzy

 1. Jan Reply

  A wystarczyło S8 poprowadzić z drugiej strony Wyszkowa i problem byłby dawno rozwiązany. I bez dziwnej jednopasmowej obwodnicy gdzie korek będzie na całej długości tej niby obwodnicy.

  1. jj Reply

   Wyszków Nocą … czemu ma być bardziej niebezpiecznie ? Ilość samochodów się nie zmieni … przejadą tylko przez miasto inną trasą. Już widziałem że przejście dla pieszych na Zakręziu będzie miało sygnalizację.
   Jan o czym Ty mówisz 😉 Masz w ogóle pojęcie kto odpowiada za budowę S8 i za projekt ? …

   Ludzie potraficie tylko narzekać …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *