Za grzechy narodu polskiego. Publiczny różaniec w Wyszkowie [FOTO]

Wyszkowianie po raz pierwszy modlili się wspólnie o odnowę moralną narodu polskiego. W publicznym różańcu zorganizowanym przy pomniku Chrystusa Króla zebrało się blisko 100 osób. Jak mówi Maciej Maleszyk, jeden z organizatorów publicznych różańców w Polsce – grzechy publiczne wymagają publicznego zadośćuczynienia.

Publiczny różaniec o odnowę moralną narodu polskiego odbywa się w wielu polskich miastach od ubiegłego roku. Organizatorem tej inicjatywy jest ruch Krucjata Młodych działająca przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi w Krakowie. W 2017 roku inicjatywa została zorganizowana z okazji 100-lecia objawień fatimskich. W tym roku intencja publicznego różańca kontynuowana jest na cześć 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zauważyliśmy, że w Polsce jest wiele grzechów publicznych: w szpitalach zabija się nienarodzone dzieci, na ulicach odbywają się marsze propagujące homoseksualizm. Kościół Katolicki naucza, żeby za publiczny grzech odpowiedzieć publicznym zadośćuczynieniem – tłumaczy Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych.

W Polsce w jednym miesiącu odbywa się średnio 30 publicznych różańców, w których łącznie bierze udział ponad tysiąc osób. Do wspólnej modlitwy z mieszkańcami miast, takich jak Warszawa, Łomża, Kraków, czy Białystok dołączyli 4 listopada również wyszkowianie. Mimo iż było to pierwsze spotkanie, zgromadzonych było blisko 100 osób.

Taki różaniec skupia ludzi, którzy chcą wspólnie wielbić Boga i Maryję. To też tworzy wspólnotę. Wspólnotę całego miasta, powiatu, kraju – mówi jedna z uczestniczek publicznego różańca w Wyszkowie, pani Elżbieta.

Modlitwa może wszystko. Ten różaniec w Wyszkowie jest dobry nie tylko dla naszego miasta, ale też dla całej ojczyzny. Tylko modlitwą zwyciężymy całe zło – dodaje pani Bożena.

–  To jednoczy ludzi. I młodzi i starsi potrafią się modlić, przyjść, pokazać, ze różaniec coś dla nich znaczy. Nie wstydzą się tego. To jest piękne – zauważa pani Jadwiga.

Odwołujemy się do wszystkich orędzi Matki Bożej, która zawsze w objawieniach prosiła o różaniec. To jest taka nasza odpowiedź na tę prośbę i liczmy, że i w tym mieście i w całym kraju będzie prowadziła nas do Chrystusa – mówi pan Grzegorz.

Organizacja różańca w Wyszkowie trwała jedynie dwa tygodnie. Inicjatorka wspólnej modlitwy w naszym mieście Joanna Jędrysiak przyznaje, że liczy na udział jeszcze większej liczby mieszkańców – Mamy nadzieję, że akcja się nagłośni, byśmy mogli w jeszcze większym gronie przepraszać i wynagradzać Bogu za grzechy popełnione publicznie. To jest bardzo ważne. To Ludwig Maria de Montfort mówił, że w takich sytuacjach, kiedy już ten grzech się przelewa, a kara Boża gdzieś wisi w powietrzu, to trzeba przepraszać publicznie Boga. Coraz więcej miast włącza się w tą akcję i my postanowiliśmy zjednoczyć się z nimi.

Publiczny różaniec będzie odbywał się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przy pomniku Chrystusa Króla (przy ul. Daszyńskiego) po Mszy św. za Ojczyznę sprawowanej o godz. 18 w kościele św. Wojciecha.

MG

Tagi:

3 Komentarzy

  1. Katolik Reply

    Ksiądz Jan Kaczkowski powiedział: „Katolik nie możne być antysemitą, antygejem, antykimkolwiek. Bycie „antyktosiem” oznacza, ze pogardzamy drugim człowiekiem, a tego robić nie wolno…” Polecam modlitwę o mądrość w narodzie.

  2. xjb Reply

    Katolik nie jest „anty-komukolwiek”! wierzy w zbawienie ofiarowane mu w Jezusie Chrystusie. Niestety dziś usiłuje się skłonić ludzi wierzących do tego, aby stali się antykatolikami. Dziękuję za wiarę katolicką w naszym narodzie i różaniec w tym miejscu… Króluj nam Chryste!

  3. Polak Reply

    Istota tego różańca polega na tym, że zależy nam na naszej ojczyźnie i ludziach ją tworzących, dlatego prosimy Przenajświętszą Maryję Pannę o odnowę moralną naszego narodu. By zło panoszące się zuchwale i akceptowane przez wielu zostało wyrugowane z naszych ziem. To sprawia, że nie jesteśmy anty ludzcy, ale pro ludzcy. A nieporozumienia wynikające z tego, co napisał katolik wynikają m.in. z tego, że wyrywa się zdania z kontekstu. Katolik powinien wskazywać grzesznikom, że źle czynią, nie dlatego, że sam jest anty, tylko dlatego, że mu na innych zależy. Tak realizuje się przykazanie miłości bliźniego oraz nakaz greszących upominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *