Wyszkowskie cuda natury w fotografii [FOTO/AUDIO]

Nad Bugiem – to tytuł nowej wystawy fotografii w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Jest to zbiór wybranych zdjęć Lesława Białousza. Oglądający przyznają, że nie spodziewali się takich widoków w tutejszych okolicach.

Lesław Białousz jest rodowitym warszawiakiem. W Wyszkowie mieszka od 30 lat. Pierwszy aparat fotograficzny dostał w wieku 13 lat. Dziś, jako emeryt wspomina, że to właśnie wtedy był ten moment, kiedy zafascynował się patrzeniem na świat przez wizjer. To jego pasja, bo z wykształcenia jest inżynierem metalurgiem. W swojej wystawie fotografii przedstawia wiele pejzaży, ale też intrygujące i zastanawiające ujęcia. To wszystko zależy od perspektywy. Jest tu wiele mylących zdjęć. Na przykład leżąca topola bez kory i gałęzi wygląda jak pustynia z lotu ptaka, czy tak zwana „jaskinia Bin Ladena”, czyli po prostu usypana góra piachu na Skuszewie. Jest też skała, która w rzeczywistości ma wielkość pięści, a na zdjęciu wygląda jak potężny głaz – mówił autor zdjęć.

Oglądający podczas otwarcia wystawy przyznali, że ujęcia robią wrażenie i część z nich jest bardzo zastanawiająca. Kilka słów od siebie dodaje również ich autor. Posłuchajcie:

Chciałam bardzo pogratulować wyobraźni, bo czasem nawet świetny wzrok nie wystarczy, żeby dostrzec takie ciekawe i piękne widoki – mówiła naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim Edyta Wittich. Z kolei obecny na wernisażu Konrad Wróbel (były prezes wyszkowskiego okręgu Związku Piłsudczyków) zaproponował autorowi zdjęć, by fotografował nie tylko przyrodę – Zachęcam do robienia zdjęć ginącej architektury Wyszkowa, bo unikają nam ciekawe rzeczy, które później będą nie do odtworzenia. Już i tak zmienił się ten Wyszków. Za parę lat, jak tak burmistrz będzie szybko budował, to śladu nie będzie po tym, co jest teraz – zauważył.

Efekty prac Lesława Białousza możecie zobaczyć w poniższej galerii zdjęć oraz na wystawie w WOK „Hutnik”, która będzie dostępna do 13 stycznia.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *