Wyszkowska młodzież chce Ruchu Czystych Serc!

Wyszków i Ruch Czystych Serc. Wspólnota, której członkowie podejmują starania o czystość przedmałżeńską i wolność od używek, zostanie zawiązana podczas spotkania „Panama w Wyszkowie”, będącego wyrazem duchowej z Ojcem świętym Franciszkiem.

Papież będzie w tym czasie przebywał właśnie w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży 2019.

Prośbę o założenie wspólnoty otrzymywaliśmy od mieszkańców miasta – mówi ks. Emil Sasinowski z parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie:

Dla nas księży jest to wielki powód do radości, kiedy wierni wychodzą z inicjatywą powołania czegoś nowego. Stworzenie RCS i Światowe Dni Młodzieży w Panamie udało się połączyć w wyjątkowy sposób. Z jednej strony młodzi ludzie przychodzili do nas i pytali, czy jest szansa spędzić ten czas razem we wspólnocie, z kolei część wiernych już w listopadzie ubiegłego roku rozmawiała z nami na temat zaangażowania lokalnego Kościoła w obronę czystości – mówi ks. Emil Sasinowski.

Ruch Czystych Serc gromadzi ludzi pragnących żyć w czystości przedmałżeńskiej i wolności od używek poprzez codzienną modlitwę i życie sakramentalne. Dołączenie oznacza podjęcie konkretnej pracy nad sobą, umacnianie charakteru i silnej woli, a także kontrolowanie swoich emocji, popędów i słabości. Patronką Ruchu Czystych Serc jest urodzona w 1898 roku niedaleko Tarnowa bł. Karolina Kózkówna, która w wieku zaledwie 16 lat poniosła śmierć męczeńską, broniąc swojego dziewictwa przed pijanym rosyjskim żołnierzem. Jedną z form deklaracji przystąpienia do RCS jest wpis do Księgi czystych serc, wszystkiemu przyświecają słowa św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

Zawiązanie wspólnoty Ruchu Czystych Serc w Wyszkowie nastąpi 26 stycznia podczas diecezjalnego spotkania młodych „Panama w Wyszkowie”.

Specjalnie na to wydarzenie przyjedzie ks. Jerzy Molewski – odpowiedzialny za Ruch Czystych Serc w Polsce.

pd/wz.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *