Wyszków: wyniki wyborów samorządowych (na żywo, AUDIO, FOTO)

O 21.00 zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych 2018 roku. Na łamach naszego portalu będziemy podawać sukcesywnie spływające wyniki wyborów w naszym mieście. Zapraszamy do odświeżania naszej strony.

Zostaw otwartą tę zakładkę. Znajdziesz tutaj aktualizacje wyników wyborczych!

Uprawnionych do głosowania było 30 724 osoby. Na godzinę 17:00 frekwencja wyniosła 41.92% (wydano 12 881 kart do głosowania).

Najwyższa frekwencja była w gminie Somianka (54.13%). Najniższa w gminie Wyszków (41.92%).

źródło: PKW

22:50 – rozmowa z Grzegorzem Nowosielskim (KWW Wspólnota Samorządowa), ubiegającym się o reelekcję burmistrzem Wyszkowa

Czekamy z pokorą na wyniki, których jeszcze nie znamy. Cieszy nas wysoka frekwencja, bo to świadczy o obywatelskiej postawie mieszkańców. Pierwsza tura jest zawsze trudna, bo wygląda trochę tak, jakby pozostali kandydaci walczyli z urzędującym burmistrzem. Debaty były trudne, bo odnoszą się tylko do jednego z kandydatów. Prawdziwe wybory to druga tura. To są debaty „jeden na jeden”, to są wzajemne pytania, to jest ścieranie się programów. Mam nadzieję na dobry wynik w pierwszej turze – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Grzegorz Nowosielski.

23:06 – rozmowa z Ewą Runo (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Raczej nie martwię się o wynik, sądzę, że powinno mi się udać wejść do drugiej tury. Kampania przed pierwszą turą była bardzo aktywna, ciekawa i zażarta. Myślę, że tą aktywność naszego komitetu było widać na mieście. Te osoby, które mnie nie znały miały okazję poznać mnie i nasz program – mówi Ewa Runo.

23:27 – rozmowa z Krzysztofem Ogrodzińskim (KWW Forum Samorządowe dla Wyszkowa)

Czekamy na efekt końcowy. Życie się nie kończy na wyborach. Mam nadzieję, że będzie druga tura, prawdopodobnie z urzędującym burmistrzem(…). Myślę, że mam na nią szansę, ale powtarzam: to nie jest najważniejsze w życiu. Spróbowałem i myślę, że dobrze się zaprezentowałem w czasie kampanii, na tyle, na ile mieliśmy środków finansowych i zasobów ludzkich. To była skromna, ale dobrze przeprowadzona kampania. Chcieliśmy zaprezentować nasz program. Nie obiecywaliśmy za dużo. Obiecaliśmy „marzenie o Wyszkowie” – powiedział w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Ogrodziński.

23:37 – rozmowa z Dariuszem Andrzejewskim (KWW Masz Wybór)

Liczymy na bardzo dobry wynik, ale każdy przyjmiemy z pokorą, bo jest to przecież decyzja wyborców. Uważam, że w kampanii staraliśmy się poruszyć wiele problemów ważnych dla miasta. Teraz spokojnie czekamy na wynik. Jesteśmy dobrej myśli, ale powtarzam: tutaj trzeba być pełnym pokory. Nasza kampania była ukierunkowana na alternatywę dla obecnej władzy. Uważamy, że jest potrzebna zmiana. Co będzie dalej? Nie wiem. Chodzę twardo po ziemi. Jak będą wyniki to będziemy się zastanawiać – mówi Dariusz Andrzejewski.

23:56 – rozmowa z Piotrem Turkiem (KW Polskie Stronnictwo Ludowe)

Nastroje nasze są pozytywne. W kampanii zrobiliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy. Była ona spokojna i merytoryczna. Realnie bardzo pozytywne informacje spływają z terenu. Oczywiście, jedno się mówi, a przy urnie może być inaczej, ale generalnie nastawiam się na drugą turę. Odnośnie drugiej tury nie potrafię powiedzieć z kim. Naturalnie należałoby wskazać obecnie urzędującego burmistrza – mówi Piotr Turek.

Grzegorz Nowosielski wygrywa w pierwszej turze. „Poprawiłem swój wynik” [WYWIAD/AUDIO]

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *