Wyszków wraz z całą Polską modli się za kapłanów

Wyszkowianie włączyli się do 9-tygodniowej nowenny w intencji kapłanów. Jest to inicjatywa zgromadzeń zakonnych żeńskich, która trwa już od 30 maja. Z pomysłem dołączenia do tej grupy wyszedł proboszcz parafii św. Wojciecha ks. kan. Roman Karaś.

Przeczytałem w Internecie, że przełożona sióstr zakonnych w Polsce wezwała i zaproponowała siostrom, żeby modlić się w intencji kapłanów. Pomyślałem sobie, że skoro u nas jest kaplica Najświętszego Sakramentu, a i tak ludzie się tam gromadzą, to żeby włączyć się w tą nowennę. Księżą z parafii i zaangażowani w adorację byli za, więc postanowiliśmy modlić się z całą Polską w intencji kapłanów – mówi ks. kan. Roman Karaś.

O rozpoczęciu nowenny z dniem 30 maja poinformowała Siostra Maksymilla Pliszka, Przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, która opublikowała komunikat:

„Wszystkie zgromadzenia zakonne żeńskie czynne i klauzurowe każdego dnia otaczają kapłanów siostrzaną modlitwą.
Mając na uwadze powierzoną im przez Boga misję, realizowaną aktualnie w obliczu trudnych i bolesnych wydarzeń w Kościele w Polsce, podejmujemy 9-tygodniową nowennę. Codziennie od 30 maja do 1 sierpnia 2019 r. będziemy spotykać się w naszych wspólnotach na modlitwie różańcowej o godz. 20.30, by rozważać tajemnice światła. Ofiarujemy je w następujących intencjach:
– o pomoc Jezusa Miłosiernego i duchowe umocnienie wobec wyzwań, przed którymi stają obecnie kapłani,
– o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych,
– w intencji wynagradzającej za grzechy i niewierności osób poświęconych Bogu.

Trwając w duchowej więzi i zatroskaniu o Kościół Święty zapraszamy kapłanów i osoby świeckie do włączenia się w tę nowennę.
Dziękując za wszelkie posługi podejmowane w naszych siostrzanych wspólnotach, za duchową pomoc i modlitwę serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich sióstr.”

W spotkaniach w Wyszkowie swoje uczestnictwo zgłosili też księża z parafii św. Wojciecha. Proboszcz zachęca do modlitwy, bo jak podkreśla – teraz kapłani potrzebują jej szczególnie. Patrząc na to, co dzieję się w Polsce, ale nie tylko bo i na świecie to na pewno ta modlitwa jest ważna – i nasza kapłańska, ale też naszych parafian za nas, żebyśmy jako księża nie pozostali sami. Żeby nie było tak, że wszyscy nas atakują, czy źle mówią, a nikt nas nie broni, a przecież najlepszą metodą obrony, ochrony jest modlitwa – ta osobista księdza i ta ludzi za księdza – podkreślił.

Wierni spotykają się codziennie o 20.30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu przy kościele św. Wojciecha.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *