Wyszków świeci świątecznym blaskiem! [FOTO]

Ponad 250 ozdób rozświetliło główne ulice w Wyszkowie. W tym roku dekoracje pojawiły się również na ul. 11 Listopada.

Tradycyjnie 6 grudnia odpalono wszystkie ozdoby świąteczne i choinkowe na terenie miasta. Iluminacje pojawiły się na ul. Prostej, Sowińskiego (na odcinku między ulicami Prostą a Pułtuską), części ulicy Pułtuskiej (od ul. Daszyńskiego do przejazdu kolejowego) i na ul. Kowalskiego. Świeci również ul. Kościuszki, gdzie wiszą ozdoby zakupione w roku ubiegłym – Po wyremontowaniu ulicy Kościuszki postawiliśmy ją przyozdobić i to już – tak można powiedzieć w nowoczesnym stylu, nawet niektórzy mówią: na bogato – mówi naczelnik wydziały Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim Robert Garbarczyk. W tym roku 30 nowymi ozdobami w dwóch rodzajach, zamontowanymi na słupach oświetlenia ulicznego udekorowana została również ulica 11 Listopada.

Nowe dwie ozdoby zawisły też na budynku Urzędu Miejskiego. Biblioteka miejska, pływalnia i WOK „Hutnik” również już są udekorowane. Naczelnik zapowiada, że w związku z obecnie bardziej widoczną elewacją na „Hutniku”, jeśli pozwolą na to środku w budżecie, w przyszłym roku zostaną dokupione elementy elewacyjne wykorzystane do przyozdobienia tego budynku – Teraz w ramach gospodarki zielenią w mieście zostały usunięte świerki przy głównym wejściu, które zostaną zastąpione nasadzeniami na wiosnę. Przy okazji została odsłonięta elewacja budynku, więc będzie można pomyśleć nad ozdobą – informuje.

Przyozdobiony został też Plac Wyzwolenia. Tam, tak jak w zeszłym roku z inicjatywy mieszkańców i pracowników urzędu powstała ramka świąteczna, w której można zrobić sobie zdjęcie świąteczne z napisem „Wesołych Świąt”.

Ozdoby świąteczne zakupione w ubiegłym i tym roku kosztowały gminę prawie 135 tys. zł.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *