Wyślij pączka do Afryki!

Akcja „Wyślij pączka do Afryki” brzmi smakowicie i od razu kojarzy nam się z tłustym czwartkiem. Nie dla każdego jednak ostatki są czasem słodkich przyjemności. W krajach trzeciego świata brakuje nieraz podstaw do tego by móc godnie żyć. Franciszkanie z fundacji Kapucyni i Misje zachęcają więc by w tłusty czwartek, a także w czasie zbliżającego się Wielkiego Postu pamiętać o najbardziej potrzebujących:

Odmówmy sobie zjedzenia jednego czy dwóch pączków i prześlijmy wirtualnego pączka do ludzi głodujących w Afryce – apeluje brat Jerzy Steliga, z fundacji Kapucyni i Misje i wyjaśnia szczegóły akcji: Dzięki wsparciu osierocone dzieci otrzymają posiłek w szkole, będziemy mogli zbudować nowe szkoły, przedszkola, place zabaw, kaplice i wiele innych projektów będziemy mogli zrealizować z myślą o najuboższych – mówi brat Steliga.

Akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Pierwszą, najprostszą formą jest przelew na konto: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków) z dopiskiem „Pączek dla Afryki”. Inną formą akcji jest pączkowanie, czyli przeprowadzenie zbiórki na rzecz misji: W akcje zaangażowane są szkoły i przedszkola, które robią kiermasze, ale też każdy chętny może upiec czy też kupić pączki, poczęstować nimi znajomych i zrobić zbiórkę na rzecz misji – mówi brat Jerzy Steliga.

Dochód z akcji w całości przeznaczony będzie na dzieła misyjne w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie, m.in na budowę szkół i studni, opłacenie edukacji i operacje dzieci niepełnosprawnych. Szczegóły akcji na stronie pączek.kapucyni.pl

Beata Borkowska

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *