Wyglądało groźnie. Uwaga na motocykle

Słoneczna pogoda to zdecydowanie czynnik zwiększający ruch motocykli na drodze. Policjanci apelują o rozwagę, zarówno do miłośników „dwóch kółek”, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy w tym roku wypadek z udziałem kierowcy motocykla odnotowano w poniedziałek, 18 lutego. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń.

Jak informują wyszkowscy policjanci – doświadczenie pokazuje, że do zdarzenia z udziałem motocyklisty wystarczy chwila nieuwagi, uszkodzona nawierzchnia drogi, utrata koncentracji, gwałtownie wykonany manewr, czy przecenianie swoich umiejętności.

W poniedziałek około godziny 14:00 w Wyszkowie przy ul. Świętojańskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i motocyklisty. Kierujący pojazdem marki BMW, 22-letni mieszkaniec gminy Brańszczyk nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo. Tym samym doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklistą, 43-letnim mieszkańcem gminy Rząśnik. Kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia motocyklista został przewieziony do szpitala. Na szczęście wszystko skończyło się bez większych obrażeń.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

KPP/MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *