Wybory parlamentarne 2019: Prezydent potwierdził datę

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał już postanowienie w sprawie daty wyborów do polskiego parlamentu. Do urn pójdziemy 13 października. 

Andrzej Duda w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim zdeklarował, że chce aby ta kampania była jak najkrótsza i dlatego zaproponował PKW datę 13 października. „Myślę, że Polacy, wyborcy – wszyscy oczekują, żeby było jak najwięcej spokoju. Kampania wyborcza nigdy nie jest okresem spokoju, zawsze jest okresem pewnego starcia politycznego, co jest jej naturą. Myślę, że Polacy chcą, żeby tego starcia było jak najmniej. W związku z czym termin możliwie jak najszybszy i rzeczywiście wskazałem, zaproponowałem w tym, co przedstawiłem do Państwowej Komisji Wyborczej, 13 października.

Informacja o tym, że PKW zaakceptowała tę datę pojawiła się we wtorek, 6 sierpnia. O podpisaniu postanowienia w sprawie ustalenia daty wyborów parlamentarnych na 13 października Kancelaria Prezydenta poinformowała w serwisie Twitter. Dokumenty zostały już przesłane do Kancelarii Premiera RP.

pg

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *