Wojsko to prestiż. Trwa kampania MON w Wyszkowie [FOTO/AUDIO]

W Wyszkowie trwa akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz żołnierze lokalnych jednostek czekają na zainteresowanych wojskiem. Akcja odbywa się w ramach kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej.

„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to kampania realizowana na terenie całego kraju od 14 października. Jest to okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z żołnierzami. W Wyszkowie akcja trwa od poniedziałku. Przez pierwsze trzy dni żołnierzy mogliśmy spotkać w C.H. Galeo, teraz wojskowe stoisko znajdziemy w Galerii Kaskada. Zainteresowanie jest duże informuje ppor. Artur Seroka z Wydziału Rekrutacji w WKU w Wyszkowie. Wnioski głównie składane są przez młodzież szkolną, która najczęściej pyta o podstawowe wymagania, ale też korzyści, którymi są m.in. karta MultiSport, ulgi komunikacyjne, czy odprawa od pracodawcy. Przedstawicielem służącej w wojsku młodzieży na wyszkowskim stanowisku jest uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie Piotr Kozon, szeregowy w 52. Batalionie Lekkiej Piechoty w Komorowie – Służba i nauka nie kolidują ze sobą. Służba w wojsku, w terytorialsach jest kształtuje. Można zwiększyć swoją siłę psychiczną i fizyczną. Szkolenia też wcale nie są trudne, jak niektórzy zakładają – mówi.

Nie tylko młodzież może skorzystać z przedstawianej oferty. Wojsko jest dla wszystkich – przekonuje mjr Agnieszka Krystman, szef Wydziału Rekrutacji w WKU w Wyszkowie – Kampania ma na celu wyjście i spotkanie się z każdym, nieważne, czy jest ogrodnikiem, piekarzem, lekarzem, prawnikiem, kobietą, czy mężczyzną. Wojsko ma ofertę dla każdego – zapewnia i jak podkreśla – wojsko to prestiżowy zawód, stabilna praca, a przede wszystkim wypełnianie powszechnego obowiązku obrony.

Zgłoszenia przyjmowane zarówno do Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i do zawodowej służby wojskowej. Jak podliczył ppłk. Leszek Wieczorek, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie w ostatnim czasie do komendy wpłynęło pół tysiąca wniosków. Jednak przed służbą ochotnicy muszą przejść obowiązkowe szkolenie. Szkolenie jest realizowane przez 5. Mazowiecką Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie – Dla tych, którzy nie odbyli służby wojskowej są 16-dniowe ćwiczenia praktyczne na poligonie, a dla tych, którzy są po służbie 8-dniowe. Później jest system weekendowy raz w miesiącu – tłumaczy komendant.

Akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” potrwa w Wyszkowie do niedzieli. W Galerii Kaskada można spotkać się z żołnierzami jeszcze jutro (14.12), a w sobotę i niedzielę stoisko wojskowe znajdziemy w Galerii Wyszków. Żołnierze będą czekać tam na zainteresowanych od godziny 10 do 18.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *