Więcej narkotyków, mniej skradzionych aut

Wyszkowska komenda jest potentatem w odzyskiwaniu kokainy – mówił podczas posiedzenia Rady Miejskiej insp. Michał Toporkiewicz, komendant KPP w Wyszkowie. Policjanci odzyskali w 2018 roku w sumie ponad 44 kilogramy narkotyków, to o ok. 42 kg więcej niż rok wcześniej. Z kolei zdecydowanie zmalała liczba skradzionych aut.

Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie podsumowała działania podjęte w 2018 roku. Sprawozdanie przedstawił na dzisiejszym (27.02) posiedzeniu Rady Miejskiej komendant KPP w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz.

Policjanci z powiatu wyszkowskiego w 2018 roku odzyskali 44 058,7 g narkotyków. W tym: 2690 g marihuany, 446,6 g amfetaminy, 17 g mefedronu oraz 34260 g kokainy, o której swego czasu było głośno w ogólnopolskich mediach. Dla porównania w 2017 roku odzyskano 1 898,78 g narkotyków. Nasza komenda jest potentatem w odzyskiwaniu kokainy, ale nie jesteśmy zagłębiem narkotyków – uspokoił komendant. Jednak mamy sklep spożywczy, który pozwolił nam na odzyskanie tych 34 kg kokainy – dodał. Mowa oczywiście o narkotykach pochodzących z Ekwadoru, o czym pisaliśmy w artykule „Narkotyki w wyszkowskiej Stokrotce. Tajemnicza przesyłka ukryta w bananach”. Ponadto jak poinformował przedstawiciel wyszkowskiej policji w ubiegłym roku funkcjonariusze namierzyli też kilka plantacji. Głównie są to tzw. wsady w lasach. W 2018 roku udało się zabezpieczyć 302 sztuki konopi indyjskich, to mniej niż w 2017 roku – wówczas było ich 433.

Znaczący spadek odnotowywany jest w przypadku liczby skradzionych aut. Jak podkreślił komendant, do tej pory statystyki pokazywały mniej kradzieży o 1 lub 2 auta. W 2018 roku do komendy wpłynęło 12 takich zgłoszeń, to o 22 mniej niż w 2017 roku. Komendant pochwalił się również sukcesem funkcjonariuszy, którzy odnaleźli skradzione auto trzy godziny po zgłoszeniu. W sumie wyszkowskiej policji udało się zabezpieczyć trzy auta, które znajdowały się na terenie gminy Zabrodzie. Dwa z nich (Mazdy 6) zostały skradzione z Niemiec.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *