Więcej ekranów dźwiękochłonnych

Mieszkańcy gminy Wyszków, których posiadłości znajdują się w sąsiedztwie z trasą S8 doczekają się ekranów dźwiękochłonnych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozpocząć inwestycję w przyszłym roku.

Lata mijają, a uciążliwość związana z sąsiedztwem trasy S8 coraz większa. Radny powiatu wyszkowskiego Paweł Deluga już po raz kolejny dopytywał zarząd powiatu o kwestie uzupełnienia ekranów dźwiękochłonnych, o co upominają się mieszkańcy Skuszewa, Tumanka, Lucynowa i Deskurowa – Lata temu były robione pomiary odnośnie uciążliwości trasy S8. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedziała wtedy w jakimś piśmie, że ekrany dźwiękochłonne nam się należą, ale jeśli będą na to środki, bo na razie ich nie ma. Teraz dodatkowo jeszcze wycinane są lasy, działki są urbanizowane, czyli niknie naturalna bariera. Hałas jest coraz większy. Zdaje sobie sprawę, że to nie są kompetencje powiatu, ale chyba możemy coś w tym kierunku zrobić – podkreślił radny. Jednak zarząd powiatu od dwóch ostatnich posiedzeń nie uzyskał informacji dotyczących ekranów. Radni i mieszkańcy postanowili rozeznać się w tej sprawie na własną rękę. Po wstępnych rozmowach w tej sprawie jest radny Adam TurekPo ostatniej sesji zgłosił się do mnie sołtys miejscowości Deskurów, który m.in. był inicjatorem powstania tych ekranów dźwiękochłonnych. On został zapewniony podczas rozmów telefonicznych, że pieniądze na tą inwestycją zostały zabezpieczone i w tym roku zostanie ustalony termin przetargu na projekt i budowę – przekazał radny.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma w planach uzupełnienie ekranów dźwiękochłonnych na odcinku Wyszków-Radzymin, tym samym inwestycja obejmie wspomniane miejscowości gminy Wyszków. Prace mają rozpocząć się w 2020 roku.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *