Wesołe jest życie seniora! [FOTO/AUDIO]

Udowodnili to mieszkańcy Wyszkowa 60+ podczas Święta Seniora, które odbyło się 13 października w WOK „Hutnik”. Seniorzy w trakcie koncertu Wojciecha Gąssowskiego pokazali, że potrafią się bawić. Ta część społeczności jest też znacząca dla rozwoju miasta, co wskazano w podsumowaniu kadencji Rady Seniorów Gminy Wyszków.

Święto Seniora rozpoczęło się 1 października Mszą św. w intencji wszystkich seniorów z terenu gminy Wyszków. W sobotę społeczność 60+ spotkała się w WOK „Hutnik”, gdzie m.in. oficjalnie zakończono pierwszą kadencję Rady Seniorów. W Polsce na ponad 3 000 samorządów gminnych, powołano dotychczas 372 takie rady. W naszej gminie seniorów jest ponad 8 tysięcy. Społeczeństwo starzeję się. Zmienia się również wizerunek seniora. Obecnie są to osoby aktywne, które chcą żyć pełnią życia, mieć wpływ również na społeczność lokalną – mówiła podczas uroczystości przewodnicząca Rady Seniorów Maria Ślubowska. Rada Seniorów zainicjowała m.in. Paradę Wyszkowskich Seniorów, powstanie kwartalnika „ABC Seniora”, czy ławek o specjalnej konstrukcji, które ustawione są przy głównych ulicach miasta. Rada ta wystąpiła też z wnioskiem do burmistrza o utworzenie Centrum Seniora.

O tym, co nowego przygotował zarząd województwa mazowieckiego dla seniorów mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu – Zaplanowaliśmy bony społeczne, czyli nie trzeba być już klubem, stowarzyszeniem, żeby pozyskać 1840 zł. Wystarczą dwie, trzy osoby, z dobrym pomysłem, czy inicjatywą. Pieniądze można pozyskać kilka razy w roku. Ten projekt będzie trwał 3 lata. Dodatkowo podjęliśmy działania z portalem internetowym. On już działa, jest to seniorzy-juniorzy.pl. Tam możecie uzyskać informacje na temat wszystkiego: bezpieczny senior, zdrowy senior, wszystkie aktywności senioralne itd.

Dla członków rady, w ramach podziękowań za współpracę przygotowano imienne statuetki, które wraz z Elżbietą Lanc, wręczył burmistrz miasta Grzegorz Nowosielski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. Radę Seniorów w kadencji 2015-2018 tworzyli: Aleksander Chajęcki, Władysława Deluga, Danuta Deptuła, Marianna Jechna, Krystyna Kowalczyk, Zuzanna Łubkowska, Jan Marchewka, Jadwiga Mróz, Danuta Napiórkowska, Danuta Paciorek, Wanda Pych, Edward Piasecki, Marianna Ślubowska, Danuta Sosnowska, Lidia Stępkowska. Uhonorowano zostali również członkowie Zespołu Konsultacyjnego: Maria Czerwińska, Zbigniew Juszczyński, Marianna Leszczyńska, Rozalia Łapińska, Ewa Małkińska, Elżbieta Święch, Czesława Zarzycka.

Po oficjalnej części wystąpił Wojciech Gąssowski, który na scenie jest już od 56 lat. W swojej dyskografii ma 10 albumów – pierwszy z 1974, ostatni z 2010 roku. Artysta, mimo iż również jest seniorem, swoją charyzmą i energią zaraził publiczność, a utworem „Gdzie się podziały tamte prywatki” porwał publiczność do tańca i wspólnej zabawy.

Zapytaliśmy mieszkańców Wyszkowa, czy dobrze jest być seniorem? Kilka słów od siebie o seniorach mówi również Wojciech Gąssowski. Posłuchajcie:

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *