Weekend na drogach: wypadek, sześć kolizji i zatrzymany pijany kierowca

Wypadek, sześć kolizji i nietrzeźwy kierujący to podsumowanie ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę i szacunek dla innych użytkowników dróg.

Od piątku do niedzieli policjanci odnotowali jeden wypadek i sześć kolizji drogowych. Do wypadku doszło w piątek popołudniu w Rybnie na drodze z Wyszkowa do Serocka. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego, kierujący betoniarką skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej bmw jadącej z przeciwnego kierunku. Aby uniknąć zderzenia samochodów, kierująca bmw zjechała z drogi do przydrożnego rowu. Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają wyszkowscy policjanci.

Za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem nietrzeźwy kierowca peugeota zatrzymany w piątek wieczorem przez policjantów z posterunku w Zabrodziu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie pond 1,5 promila. Okazało się także, że 30-latek nie pierwszy raz wsiadł po pijanemu za kierownicę. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

kpp/mg

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *