Weekend na drogach powiatu: Zginął motocyklista

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, sześć kolizji i trzech nietrzeźwych kierujących to podsumowanie ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i koncentrację na drodze.

W piątek wieczorem na ul. Nadbużnej w Brańszczyku w wypadku drogowym zginął motocyklista. Jak wynika ze wstępnych informacji kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad jednośladem co doprowadziło do wywrócenia pojazdu. Motocyklista, mieszkaniec gminy Brańszczyk poniósł śmierć na miejscu.

W ciągu ostatnich dni policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ma już zakaz dożywotniego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a mimo to wsiadł za kierownicę, w dodatku po pijanemu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 62-letniego kierującego prawie 2,5 promila. Drugi nietrzeźwy kierowca również nie ma uprawnień do kierowania, ale zdecydował się prowadzić auto mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierowcy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14:30 na krajowej „ósemce” w rejonie miejscowości Trzcianka. Kierowca ciężarowego volvo nie zapanował nad pojazdem i przecinając barierę ochronną zjechał z trasy do rowu. Na szczęście skończyło się tylko na kolizji. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

kpp

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *