W trosce o godne życie niepełnosprawnych [AUDIO/FOTO]

„Inny nie znaczy gorszy” – pod takim hasłem Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie” już po raz piąty zorganizowało marsz „NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ + INTEGRACJA = GODNEGO ŻYCIA GWARANCJA”. Współorganizatorem wydarzenia był powiat wyszkowski.

Wczoraj (20.05) ulicami Wyszkowa przeszedł niebieski marsz. Przedszkolaki oraz uczniowie mieli niebieskie koszulki i balony na znak solidarności z osobami autystycznymi, a na nogach kolorowe skarpetki, łącząc się tym samym z chorującymi na Zespół Downa. Inicjatywa organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa oraz Światowego Dnia Świadomości i Wiedzy o Autyzmie.

Marsz służy przede wszystkim jedności, podkreśla Ewa Redel prezes stowarzyszenia „Bądźmy w kontakcie”.  Chcemy poczuć, że jesteśmy razem, że jesteśmy jednością. Od dzieci i młodzieży, która bierze udział w marszu czujemy wsparcie i energię (…) Miejmy nadzieje, że jest to dobry symptom dla naszych dzieci i że gdzieś tam kiedyś otworzy się to niebo i zbiją tą szklaną ścianę, za którą niestety są – mówiła dla Wyszków24.pl.

Marsz rozpoczął się przy fontannie na ul. Sowińskiego. Po raz pierwszy uczestnikom towarzyszyli członkowie klubu Free Horses MC Poland, którzy prowadzili pochód jadąc motocyklami. Marsz zakończył się na skwerze Jana Pawła II, gdzie wszyscy wspólnie na znak solidarności i akceptacji utworzyli wielkie serce. 5-lecie inicjatywy zasłużyło też na tort. Relację z wydarzenia usłyszeć można klikając w poniższy plik:

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *