Twórczość na bis. Osoby z niepełnosprawnościami zawładnęły sceną [AUDIO/FOTO]

Energiczne układy taneczne, doskonałe recytacje, śpiew i gimnastyka – to wszystko przygotowali na dzisiaj przedszkolaki i uczniowie z niepełnosprawnościami z powiatu wyszkowskiego. Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany jest w Wyszkowie od 5 lat i z roku na rok gromadzi coraz bardziej utalentowanych występujących, którzy na scenie i przed publicznością czują się świetnie!

Festiwal rozpoczął się od gościnnego występu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 – członkowie szkolnego chóru zaprezentowali piosenki szantowe przygotowane pod okiem Anny Grześkiewicz. Tuż za nimi na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” pojawili się podopieczni ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Artyści zabrali publiczność w podróż lokomotywą. Oczywiście podczas występu nie zabrakło wszystkim znanego utworu Juliana Tuwima. Niepubliczne Przedszkole „Bezpieczny Przedszkolak” festiwal udoskonalił układem tanecznym do utworu „Waka waka”, dzieci przygotowała Żaneta Przybysz. Na scenie wystąpiły też przedszkolaki z Przedszkola Integracyjnego nr 4, którzy afrykański klimat poprzedników zamienili na rockandrollowe rytmy. Sześciolatki z grupy „Jarzębinek” przygotowała Beata Łutkowska, Agnieszka Traczyk i Joanna Skwierczyńska. Swoim show zaskoczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Pokazem piramid gimnastycznych udowodnili publiczności, że odwagi im nie brakuje. Wszystko powstało pod czujnym okiem Anety Kani i Anny Sakowicz. Festiwal zakończył się tanecznym akcentem. Najpierw swój układ opracowany przez Lidię Petrykowską, Ilonę Pomaską, Annę Kuleszę i Monikę Szczesną-Więcek pokazały dzieci z Malinowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi. Jako ostatni z dworskim tańcem wystąpili uczniowie klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej nr 5. Grupę przygotowała Agnieszka Lachowska-Marzoch, Renata Zalewska i Anna Ropelewska-Gerek.

Trud i poświęcony czas w przygotowanie występów został doceniony poprzez nagrody – w tym roku każda z grup otrzymała gry edukacyjne i chusty integracyjne, których sponsorem była gmina Wyszków oraz słodycze od Starostwa Powiatowego – Ta edycja została nazwana jako festiwal. W poprzednich latach było to przegląd. To znaczy, że to jest kolejny krok do przodu, czyli podniesienie poziomu i trzymam kciuki, żeby ta różnorodność była większa i żeby ten festiwal przyciągał coraz więcej osób – mówił wicestarosta Leszek Marszał. Gminę reprezentowała dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mrózto wydarzenie jest dla mnie co roku wielkim przeżyciem – przyznała, gratulując występów uczestnikom i wychowawcom. To nie ostatnie wydarzenie w Wyszkowie z udziałem osób niepełnosprawnych przypomniała Urszula Mikołajczyk przewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Wyszkowie. Już w poniedziałek tradycyjnie ulicami miasta przejdzie marsz godności organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie”. Tegorocznym hasłem przedsięwzięcia jest „Inny nie znaczy gorszy”.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *