Trzech nietrzeźwych kierujących i kilka kolizji. Policja podsumowała wielkanocny weekend

Bez wypadków, a co najważniejsze – bez ofiar w ludziach minęły tegoroczne święta na drogach powiatu wyszkowskiego. Jednak nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących i kolizji.

Policja podsumowała wielkanocny weekend. W trakcie działań, które trwały od piątku (19.04) do poniedziałku (22.04.) funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podróżujących, a swoją uwagę przywiązywali głównie do tych naruszeń przepisów ruchu drogowego, które często prowadzą do wypadków drogowych. Jak zawsze, nieodłącznym elementem kontroli było sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących. Spośród prawie 560 wykonanych badań na zawartość alkoholu policjanci zatrzymali 3 pijanych kierujących.

W tym okresie doszło również do dziewięciu kolizji drogowych. Najgroźniejsza z nich miała miejsce w niedzielę (21.04) wieczorem w miejscowości Kamieńczyk na drodze z Wyszkowa do Łochowa. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący jaguarem uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Na szczęście nikt z podróżujących samochodem nie odniósł obrażeń.

O dużym szczęściu może też mówić kierujący motocyklem, który ze zderzenia z osobowym mitsubishi wyszedł bez poważniejszych obrażeń. Do kolizji doszło w piątek (19.04.) na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Komisji Edukacji Narodowej w Wyszkowie.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego.

KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *