To była zacięta walka osób z niepełnosprawnościami [AUDIO/FOTO]

W Wyszkowie rozegrano dziś V Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami. W tym roku o podium walczyło ponad 80 zawodników reprezentujących 14 drużyn z powiatu wyszkowskiego i okolicznych miejscowości. Po raz pierwszy w turnieju wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wierzbna i Piaseczna. Zawodnicy przyznają, że lubią te sportowe rywalizacje.

Turnieje tenisa stołowego dla osób niepełnosprawnych organizowane są w Wyszkowie od 5 lat. Tegoroczne rozgrywki przypadły w 25-lecie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Wyszkowie i 15-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci z Niegowa, Domu Pomocy Społecznej oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Brańszczyka, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego „Jan-Pol” ze Świeszewa, Środowiskowego Domu Samopomocy typu A i B z Ostrowi Mazowieckiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowego Dworu Mazowieckiego, Środowiskowego Domu Samopomocy z Pułtuska, Środowiskowego Domu Samopomocy z Miedznej, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor” Warsztat Terapii Zajęciowej z Wierzbna, Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” z Gaju, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piaseczna oraz wyszkowskich placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy typu B „Drogowskaz i Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie.

Turnieje sportowe to dla osób niepełnosprawnych pokonywanie swoich słabości i integracja, ale udział w rozgrywkach wymaga też długiego przygotowania, mówi Joanna de Sousa Costa, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie – To jest opiewane godzinami treningów na warsztatach, czy w środowiskowych domach. Ponadto uczestnicy WTZ sami przygotowują puchary. Oni te statuetki muszą wyszlifować, wypiłować, wymalować. Także to wszystko razem tworzy aurę takiej wspólnotowości – podkreśla kierownik. Zawodnicy przyznają, że lubią te coroczne rozgrywki:

Wyniki V Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnościami przedstawiają się następująco:

Kategoria – osoby na wózkach
I miejsce – Łucja Mokos (WTZ Świeszewo)
II miejsce – Maciej Rowicki (WTZ Wierzbno)
III miejsce – Krzysztof Kortiuk (PŚDS Drogowskaz Wyszków)

Kategoria – kobiety:
I miejsce – Katarzyna Borowa (ŚDS Ostrów Maz.)
II miejsce – Tatiana Komorowska (PŚDS Drogowskaz Wyszków)
III miejsce – Jolanta Żak (ZSS Brańszczyk)

Kategoria – mężczyźni
I miejsce – Jarosław Brzezicki (Soteria)
II miejsce – Beniamin Mróz ( ZSS Brańszczyk)
III miejsce – Jerzy Kuciński (PŚDS Drogowskaz Wyszków)

Kategoria – drużyny
I miejsce – PŚDS Drogowskaz Wyszków
II miejsce – ZSS Brańszczyk
III miejsce – Soteria

Współorganizatorem turnieju był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie przy współpracy internatu szkoły oraz Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Patronatem wydarzenie objął powiat wyszkowski.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *