To była dobra współpraca. Seniorzy i dzieci we wspólnym projekcie [AUDIO/FOTO]

Podopieczni Domu Dziennego Pobytu „Senior” i Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna” podsumowali projekt pn. „Razem dla innych – wspólnie dla siebie”. Jego realizacją zajęło się stowarzyszenie „Promenada” działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszkowie. W inicjatywie mającej na celu integrację międzypokoleniową uczestniczyło 40 osób. Zadanie zostało sfinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

„Razem dla innych – wspólnie dla siebie” to projekt realizowany dla potrzeb seniorów. Wzięło w nim udział 30 osób 60+ z Domu Dziennego Pobytu „Senior”, a także 10 dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”. W ramach projektu odbywały się m.in. warsztaty teatralne, czy decoupage, które miały na celu też integrację międzypokoleniową. Zajęcia teatralne prowadził dla uczestników aktor Marek Pyśk, a ich efekty zaprezentowano podczas spotkania podsumowującego. Przedstawienie pn. „Mówimy nie wszystkiemu co złe” opierało się na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima we wspólnej narracji uczestników projektu – Warsztat teatralny dostarczył wielu emocji, radości i świetnej zabawy – wspomina kierownik DDP „Senior” i koordynator projektu Dorota Wojtkowska. Nie tylko te warsztaty, ale cały projekt bardzo spodobał się uczestnikom. O efektach spotkań mówią również partnerzy projektu. Posłuchajcie:

Dzięki projektowi uczestnicy nie tylko rozwinęli się artystycznie i teatralnie. Dla seniorów przewidziano również warsztaty z zakresu motywacji i komunikacji interpersonalnej oraz kurs tańca. Podczas 40 godzin zajęć z profesjonalnym instruktorem nauczyli się tańczyć tango, cha-chę, poloneza, walca angielskiego i quick stepa, czym pochwalili się m.in. podczas jubileuszu 30-lecia DDP „Senior”. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia „Promenada”, zauważyła obecna podczas spotkania Bożena Jakubczak-Zadrożna z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, które jest współrealizatorem takich programów. Przedstawicielka MCPS zachęcała do sięgania po środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego, gratulując efektów projektu i przekazując przedświąteczne życzenia. Do gratulacji i życzeń dołączyła się również prezes stowarzyszenia „Promenada” Barbara Godleś, która podkreśliła też wkład członków stowarzyszenia oraz współorganizatorów w projekt, kierując im podziękowania.

Słowa do zaangażowanych w projekt skierowała także przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta PiórkowskaZrobiliście moc doskonałej pracy. Młodzież uczyła się od dorosłych, a  dorośli przypomnieli sobie te dawne czasy, kiedy recytowali wiersze, bawili się w teatr – mówiła, kierując słowa uznania do odpowiedzialnych za napisanie projektu.

Dobre wspomnienia pozostały również w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczna”, o czym mówiła Jadwiga KamienieckaByło to dla nas wielkie przeżycie. Zapewniła również, że „nauka nie poszła w las”, gdyż dzieci ze świetlicy pracują aktualnie nad upominkami świątecznymi wykonywanymi właśnie techniką decoupage.

Do gratulacji przyłączyła się dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz, kierując słowa podziękowań do realizatorów za nieustanną chęć działania – Obserwując i analizując projekt, wiem że to jest ciężka praca wielu osób. Napisanie projektu nie jest łatwą sprawą. Bardzo cieszę się, że uczestnicy są zadowoleni i wciąż chętni do realizacji tych projektów – mówiła.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *