To była bezpieczna majówka

Policja podsumowała działania „Majowy weekend 2019”. Na drogach powiatu było bezpiecznie, choć nie obyło się bez kilku kolizji i pijanych kierowców.

Podczas długiego majowego weekendu wyszkowscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Na drogach naszego powiatu można było spotkać większą ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z dozwoloną prędkością, a także kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od 30 kwietnia do 5 maja na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do 12 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jak przyznaje sierż. sztab. Marta Gierlika z KPP w Wyszkowie – Najbardziej cieszy fakt, że nie doszło do żadnych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Porównując majowy weekend z ubiegłego roku można śmiało powiedzieć, że „Majówka 2019” na drogach naszego powiatu była bezpieczna.

W 2018 roku w tym samym okresie czasu doszło do 26 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 2 zostały ranne.

MG/KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *