Talenty Wyszkowa przyznane [AUDIO/FOTO]

Czternaście osób będzie otrzymywało comiesięczne stypendium za dobre wyniki w nauce. Jest to pomoc dla prymusów, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowe środki poszerzają naukowe horyzonty, mówią uczniowie.

Program „Talenty Wyszkowa” realizowany jest od 2008 roku przez Stowarzyszenie „Promenada” we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkowie, a dofinansowywany przez Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie. Przez te lata łącznie przyznano uczniom już ponad 266 tys. zł. W tym roku ze stypendiów skorzysta czternaście osób, które przez dziesięć miesięcy będą otrzymywały pomoc finansową w wysokości 100 zł. Stypendia przyznawane są osobom, które nie tylko osiągają dobre wyniki w nauce, ale dodatkowo aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, o czym mówiła Barbara Godleś. Wolontariusze potrzebni są cały czas, podkreśliła prezes Promenady – czy to do różnych działań OPS, czy nawet do pomocy młodszym w nauce.  Do współpracy zachęcała również Katarzyna Kacpura z OPS w Wyszkowie – Jeżeli możemy dać coś od siebie drugiemu człowiekowi, to jest najpiękniejsze co może się wydarzyć. Gratulacje wyróżnionym złożył burmistrz Wyszkowa Grzegorz NowosielskiOkazuje się, że nie tylko jesteście dobrymi uczniami, ale też bardzo aktywnymi ludźmi w społeczeństwie. Wielu z was udziela się w swoich grupach. To pokazuje, jak bardzo cennymi jesteście ludźmi.

Stypendia otrzymali: Angelika Kuch (LO), Dawid Kuciński (ZS 3), Dominika Brejnak (ZS 3), Klaudia Szabelska (ZS 3), Artur Chrzumnicki (CEZiU Kopernik), Julia Soszka (ZS 3), Wiktoria Książek (ZS 3), Jolanta Płochocka (IV LO), Maria Ambroziak (ZS 3), Marcin Kędzior (ZS 3), Piotr Pisuła (CEZiU Kopernik), Anna Jastrzębska (ZS 3), Aleksandra Wójcik (ZS 3), Agata Szymanik (ZS 3). Część osób nie pierwszy raz będzie otrzymywało wsparcie, jak mówi Angelika, jedna z uczennic – to poszerza naukowe horyzonty – Dzięki temu możemy jeździć na wycieczki do instytutów, kupować pomoce szkolne, to się bardzo przydaje. Mi to stypendium pomogło. Mogłam na przykład jechać na wycieczkę językową.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *