Sześć osób w szpitalu. Pijany kierowca zderzył się z busem przewożącym dzieci [VIDEO/FOTO]

25 stycznia w miejscowości Turzyn doszło do zdarzenia drogowego, w którym pijany kierowca samochodu osobowego zderzył się z busem przewożącym uczniów jednej z wyszkowskich szkół. Do szpitala trafiło sześć osób. Mężczyzna trafi do aresztu na 3 miesiące.

W piątek około godziny 16.00 dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Turzyn (gmina Brańszczyk). Policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierowca lanosa jadący od miejscowości Brańszczyk w kierunku Wyszkowa nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z busem przewożącym uczniów jednej z wyszkowskich szkół. Na skutek zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano sześć osób, w tym dwoje dzieci, opiekunkę i kierowcę volkswagena oraz kierowcę i pasażerka z lanosa.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 37-letniego kierowcy daewoo wykazało prawie 2,5 promila. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Ma on dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Szkolnym busem podróżowało łącznie osiem osób.

Kolejnych dwóch pijanych kierowców wyszkowscy policjanci zatrzymali też w miniony weekend.

 

MG/KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *