Sześć konkursów na dyrektorów szkół i przedszkoli

Sześciu nowych dyrektorów placówek edukacyjnych może pojawić się od września w gminie Wyszków. Kadencyjność obecnych zwierzchników upływa w szkołach podstawowych w Rybienku Leśnym, Leszczydole Nowinach i Leszczydole Starym, a także w Przedszkolu nr 4 i Przedszkolu nr 9.

W czerwcu Gmina Wyszków ogłosi konkursy na dyrektorów czterech szkół i dwóch przedszkoli. Zgodnie z przepisami kadencyjność kierowników placówek edukacyjnych wygasa po pięciu latach pracy. Stanowisko to można też powierzyć na krótszy okres, ale nie krótszy niż 1 rok szkolny. Do zgłaszania się w konkursie zachęca Sławomir Cieślak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie – Zachęcamy dobrych menadżerów, bo im będziemy mieli lepszą kadrę, tym poziom edukacji będzie coraz wyższy. Oczywiście mamy bardzo dobrą kadrę, ale nigdy nie oznacza to, że nie może być lepiej – mówił.

Dyrektorem placówki edukacyjnej może zostać osoba z wykształceniem wyższym pedagogicznym oraz doświadczeniem w zarządzaniu oświatą. Musi to być również nauczyciel mianowany lub dyplomowany z oceną co najmniej dobrą. Ważna jest również koncepcja na funkcjonowanie szkoły, którą oceni komisja.

Obecnymi kierownikami placówek, do których będą przeprowadzone konkursy są: Alina Oleksiak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybienku Leśnym, Krzysztof Ochmański – dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach, Agnieszka Drążewska – dyrektor  Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym, a także Grażyna Wójcik – dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 4 i Ewa Karpińska – dyrektor Przedszkolu nr 9 „Bajka”.

mg

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *