Sylaba wicemistrzem świata i Europy [AUDIO/FOTO]

Wicemistrzostwo świata i wicemistrzostwo Europy wywalczyła Rewia Dziecięca „Sylaba” z Wyszkowa w dwóch kategoriach tańca artystycznego podczas turnieju federacji WADF odbywającego się w Czechach. „Sylabianki” ścigały się z tancerzami z ponad 20 krajów.

Przez ostatni tydzień w czeskim Centrum Rozrywki „Babylon” w Libercu kilka tysięcy tancerzy zmagało się na trzech scenach w różnych kategoriach konkursowych. Wszystkich oceniało 32 międzynarodowych sędziów. Zdobycie po raz drugi w historii zespołu tytułu wicemistrza świata, zapewniła rewii choreografia „Kontrast” wystawiona w kategorii „Taniec artystyczny do 30 osób na scenie w grupie wiekowej mieszanej”. Z kolei najnowsza produkcja pt. „Maszyna” (kategoria „Taniec artystyczny powyżej 30 osób) pozwoliła „Sylabie” sięgnąć po wicemistrzostwo Europy. Tancerki szczęśliwe wróciły do Wyszkowa z pucharami i medalami. Relację z turnieju usłyszycie klikając w poniższy plik:

Poziom był bardzo wysoki – przyznaje instruktor tańca i choreograf „Sylaby” Katarzyna JanusTo był chyba jeden z naszych najważniejszych konkursów, a na pewno największych. Nie było łatwo obronić tytuł wicemistrza świata, który przypadł nam w ubiegłym roku – mówiła dla Wyszków24.pl.

Instruktorka kieruje również słowa podziękowania do dyrektora WOK „Hutnik” Mariusza Kowalskiego, który zorganizował rewii salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 1 – Mieliśmy spory problem, żeby przygotować się do konkurencji powyżej 30 osób, bo nie zmieściliśmy się na scenie w „Hutniku” – tłumaczy. Oprócz Katarzyny Janus nad dziewczętami artystyczną opiekę sprawowały Irena Zdunek i  Aleksandra Perzyna.

Zwycięski skład Rewii „Sylaba” to: Gabriela Chełchowska, Weronika Chodkowska, Sandra Korytkowska, Karolina Kukwa, Katarzyna Dudkiewicz, Julia Antoniak, Ewa Antoniak, Wiktoria Marszał, Oliwia Radziszewska, Adrianna Denis, Karolina Puławska, Kinga Szymańska, Zuzanna Królikowska, Marta Sobolewska, Oliwia Rosińska, Aleksandra Rejf, Laura Iwańska, Sandra Iwańska, Maja Kowalczyk, Klaudia Skoczeń, Ewa Koźlik, Maria Czyż, Emilia Rukat, Malwina Ogrodzińska,  Agnieszka Kurowska, Weronika Świadkowska, Dominika Puchta, Oliwia Tolak, Martyna Łyszkowska, Anna Gajdek, Nikola Abramczyk, Julia Łysikowska, Antonina Czajka, Jagoda Mianowska, Wiktoria Królikowska, Anna Sabala, Magdalena Łubińska, Aleksandra Jachacy, Amelia Kukwa.

Wyjazd został sfinansowany przez rodziców dzieci.

MG/fot.K.Janus

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *