Sylaba podbiła Hiszpanię

Nie mogło być inaczej. Rewia Dziecięca Sylaba podbiła Hiszpanię. Wyszkowski zespół zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Sea Sun”  w Lloret de Mar.

Rewia Dziecięca Sylaba właśnie wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Hiszpanii, oczywiście nie z pustymi rękami. Wyszkowska rewia reprezentowana przez 36 dziewcząt zmierzyła się z zespołami z całego świata. Jak przyznaje Irena Zdunek założycielka grupy – niektóre z zespołów, jak dla nas, były bardzo egzotyczne. Festiwal był podzielny na kilka kategorii: wokaliści i zespoły wokalne, orkiestry i zespoły instrumentalne oraz chóry i zespoły taneczne. Uczestników było tak wielu, że przesłuchania trwały dwa dni od rana do wieczora w równoległych salach – Nie widzieliśmy wszystkich swoich rywali, bo program był tak ułożony, że musieliśmy biegać między garderobami i przebierać się do następnych prezentacji – relacjonuje pani Irena.

Do finału festiwalowego zakwalifikowało się zaledwie 16 grup. Organizacja i poziom zespołów był na bardzo wysokim poziomie, mówi przedstawicielka Sylaby – Mieliśmy bardzo dużą konkurencję. Tu już nie ma zabawy. Oczywiście, jeśli chodzi o stroje, jak zawsze wszystkich przebiła Rosja, widać, że oni współpracują z kostiumologiem, ale jak się okazało nie kostiumy były najważniejsze, bo Grand Prix mamy my. Wracamy bardzo szczęśliwe – przyznaje.

Oprócz konkursu na wyszkowianki czekały dodatkowe atrakcje. Dziewczęta mogły wziąć udział w warsztatach z tańca flamenco. Zespół udał się również na wycieczkę do Barcelony. Jednak to nie koniec zmagań Rewii. Organizator festiwalu w Hiszpanii złożył zespołowi 5 propozycji konkursowych w różnych krajach. Sylaba przygotowuje się też do mistrzostw świata, które już w październiku. Przypominamy, że zespół ma już na swoim koncie podwójny tytuł wicemistrza świata.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *