Sylaba – pasja na całe życie

„Sylaba” to nie tylko taniec, śpiew i akrobatyka. Kto zna choć jedną Sylabiankę ten wie, że „Sylaba” to pewien sposób bycia i życia, który z adeptkami zespołu zostaje na długie lata, nierzadko będąc trampoliną do rozwijania zdolności artystycznych w przyszłości.

Przy okazji przygotowań do jubileuszu XXXV-lecia Rewii Dziecięcej „Sylaba” absolwentki i przyjaciele zespołu postanowili powołać do życia organizację, która wesprze zespół w tych coraz trudniejszych dla niego czasach. Powstało „Stowarzyszenie Przyjaciół Rewii Dziecięcej SYLABA”. Kilkanaście nieobojętnych na sytuację zespołu osób przystąpiło do działania, efektem czego w dniach 19-31 sierpnia odbyło się nietuzinkowe wydarzenie: „Międzypokoleniowe warsztaty edukacyjno-taneczne: SYLABA – PASJA NA CAŁE ŻYCIE”. Wzięły w nich udział byłe i obecne tancerki Rewii „Sylaba”, które przede wszystkim wspólnie pracowały nad nową produkcją sceniczną zespołu. Ponadto starsze koleżanki ex-Sylabianki z radością dzieliły się zdobytym życiowym i zawodowym doświadczeniem organizując m.in. warsztaty z makijażu i pielęgnacji, warsztaty z języka angielskiego, warsztaty z doradztwa zawodowego czy warsztat ze stylizacji. Kto śledzi poczynania „Sylaby” ten wie, że od kilku lat Sylabianki silnie zaprzyjaźniły się z akrobatyką. Nie mogło zatem zabraknąć cyklu warsztatów z akrobatyki partnerskiej i solowej, prowadzonych przez artystów-akrobatów p. Kamila Witkowskiego i p. Macieja Czarskiego. Poza tym Sylabianki jak zwykle ćwiczyły taniec i śpiew pod okiem swoich stałych trenerów p. Ireny Zdunek, Katarzyny Janus i Aleksandry Perzyny.

Ważnym punktem warsztatów było wydarzenie zorganizowane na Placu Miejskim w Wyszkowie 25 sierpnia. Był to pierwszy w historii miasta taneczny flashmob. Kilkuminutowa choreografia zatańczona przez blisko dziewięćdziesiąt osób, zgromadziła sporą publiczność mimo upalnej aury.
Głównym celem warsztatów była integracja dwóch pokoleń Sylabianek przy okazji przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata World Artistic Dance Federation, gdzie 13 października w Płocku „Sylaba” walczyła o tytuły Mistrza Świata w tańcu artystycznym. Trud i wysiłek opłacił się – „Sylaba” została Mistrzem Świata w dwóch kategoriach Artistic Dance Show! Choreografie „Maszyna” i „Shopping” choreografki Katarzyny Janus w opracowaniu „Sylaby” pozwoliły na dwukrotne wysłuchanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dla zespołu był to historyczny moment nie tylko z powodu zwycięstwa. „Sylaba” w Płocku zaprezentowała się jako wspaniała artystyczna rodzina, które złożona z obecnych tancerek, absolwentek zespołu, kadry instruktorskiej i rodziców, będąc scalona wokół wspólnego celu może osiągnąć nawet najtrudniejsze cele.
Zespół przekazuje ukłony dla Fundacji PZU, która wsparła dotacją „Międzypokoleniowe warsztaty edukacyjno-taneczne: SYLABA – PASJA NA CAŁE ŻYCIE”, umożliwiające dziewczętom finalnie stać się Mistrzami Świata! Tak proszę Państwa, w naszym małym miasteczku mamy PODWÓJNYCH MISTRZÓW ŚWIATA!!!

artykuł sponsorowany

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *