Święci mieli swój bal [FOTO/AUDIO]

Spotkać tylu świętych w jednym miejscu to nie lada okazja. Jak co roku parafia św. Wojciecha w Wyszkowie tuż przed 1 listopada zorganizowała dla dzieci Bal Wszystkich Świętych.

27 października najmłodsi parafianie mieli okazję wcielić się w ulubione postaci świętych i błogosławionych. Bal poprzedziła uroczysta Msza św., którą rozpoczął pochód z relikwiami świętych i błogosławionych znajdujących się w kościele św. Wojciecha.

Dzień Wszystkich Świętych pomaga nam zrozumieć sens naszego życia. Wszystko ma prowadzić nas do świętości – mówił podczas homilii ks. Zbigniew Borawski. Jak zauważył kapłan, nie trzeba być nadzwyczajnym człowiekiem, aby zostać świętym. Poznając biografie większości świętych okazuje się, że oni byli zwykłymi ludźmi, często podobnymi do nas – Niektórzy święci mieli bardziej skomplikowane życie niż my, mieli kryzysy wiary albo w ogóle nie wierzyli w Boga. Ale jest jedna prosta recepta, żeby być świętym – musimy tego pragnąć – podkreślił ks. Jeśli tego chcemy, to rzeczywiście zostaniemy świętymi. Nie bójmy się mówić wprost, że chcemy być świętymi. Wiedzmy, że jest to możliwe. Wzbudzajmy w sobie te pragnienie, abyśmy kiedyś tam w niebie rzeczywiście uczestniczyli w balu wszystkich świętych – zachęcił kapłan.

Dzieci w sposób szczególny przygotowały się do balu. Miały nie tylko starannie dobrane stroje, ale też wiedziały wiele o wybranych przez siebie świętych. Posłuchajcie:

To nie koniec okazji do zabawy podczas Balów Wszystkich Świętych. Kolejne zaplanowano 31 października o godz. 17.30 w sanktuarium Świętej Rodziny oraz o 18.00 w sanktuarium św. Idziego.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *