Świąteczny koncert wielkich serc [AUDIO/FOTO]

Prawie 3,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. To już drugi taki koncert zorganizowany przez społeczność ośrodka. Przed publicznością w kościele św. Wojciecha wystąpili uczniowie, nauczyciele, a także studenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Wydarzenie zakończyło się nie tylko pobiciem rekordu zbiórki, ale też owacjami na stojąco.

20 stycznia kościół św. Wojciecha został wypełniony ludźmi wielkich serc, którzy biorąc udział w świątecznym koncercie jednocześnie zechcieli pomóc podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. To dzięki nim organizatorzy wydarzenia zebrali dokładnie 3447,28 zł czyli o 122,22 zł więcej niż podczas pierwszego koncertu zorganizowanego dwa lata temu. Wówczas dzięki tym funduszom udało się dofinansować półkolonie, zorganizować dla dzieci wyjazd do Sejmu, dofinansować organizację pikniku z okazji Dnia Dziecka i zakupić słodki poczęstunek z okazji 50-lecia ośrodka. Wszystko to za pośrednictwem Stowarzyszenia „Nasza Zakolejowa”, które działa na rzecz placówki. Stowarzyszenie poprzez różnorodne działania wspomaga rozwój dzieci z SOS-W i zapobiega wykluczeniu społecznemu, przybliżyła prezes stowarzyszenia Ewa Runo i jak poinformowała – środki pozyskiwane są głownie ze składek członków, ich pracy społecznej, ale też z dotacji celowych i od darczyńców.

Świąteczny, charytatywny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych rozpoczął występ chóru nauczycielskiego SOS-W, który powstał w ramach integracji z inicjatywy dyrektor Edyty Jarosz, by – jak podkreśliła prowadząca koncert, Anna Chmielak zaprzyjaźniona z ośrodkiem – poprzez muzykę wyciszyć emocję towarzyszące tej odpowiedzialnej pracy. Chór przygotowywał się pod okiem Joanny Skórzewskiej. W utworze pt. „Pokój i nadzieja” nauczycielom towarzyszyli podopieczni ośrodka. Solo przy akompaniamencie Michała Laskowskiego, Macieja Chmiela i Adama Depty polską i ukraińską kolędę zaśpiewała Jana Dąbkowska, współpracująca z ośrodkiem. Koncert wsparli również studenci Akademii Muzycznej w Łodzi – wyszkowianka Maryla Modzelan, córka inicjatorki wydarzenia Izy Modzelan, nauczycielki ośrodka oraz jej przyjaciele Kamila Wokacz, wokalistka estradowa i Damian Skoczyk, który w 2010 roku znalazł się w gronie 15 najlepszych uczestników III edycji programu Mam Talent.

Wszystkim wykonawcom, organizatorom, przybyłym gościom i gospodarzowi miejsca koncertu ks. kan. Romanowi Karasiowi, proboszczowi parafii św. Wojciecha podziękowała Edyta JaroszSiłą ośrodka są ludzie – mówiła, zwracając się szczególnie do publiczności z nadzieją, że grono przyjaciół dzięki temu wydarzeniu powiększy się. Krótką relację z koncertu, w tym fragment utworu utalentowanych wokalistów usłyszeć można klikając w poniższy plik:

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *