Super, ale nierówno – mówią mieszkańcy o lodowisku [AUDIO/FOTO]

W niedzielę, 2 grudnia udostępniono mieszkańcom Wyszkowa pełnowymiarowe, profesjonalne lodowisko. Już pierwszego dnia z zimowej atrakcji skorzystało kilkaset osób. Zapytaliśmy jeżdżących na łyżwach, jak oceniają tegoroczny obiekt pod względem jakości i lokalizacji.

Mimo wcześniejszych dywagacji związanych z lokalizacją lodowiska (najpierw miało zostać zainstalowane w granicach ulic Chopina/Sowińskiego/Kościuszki, później na boisku Szkoły Podstawowej nr 1, ostatecznie znajduje się obok pływalni „Błękitna”) nie wpłynęły one na zainteresowanie obiektem. Już pierwszego dnia odnotowano kilkaset osób. Jak mówili właściciele lodowiska, zajmujący się też obsługą klientów – Ludzie przychodzili już od samego rana, od godz. 9.00. Na pewno łącznie było ich ponad 300. Mieszkańcy po pierwszej przejażdżce oceniają lodowisko, jako dobrą inicjatywę – Jest fajna zabawa, przynajmniej mamy co robić w wolnym czasie – mówi jedna z jeżdżących. Lokalizacja również ostatecznie przez większość osób została poparta. Małe „ale” pojawiło się w jakości lodowiska – część osób dostrzegło nierówności na tafli lodu, ale liczą, że szybko to zostanie poprawione. Więcej dowiecie się klikając w poniższy plik:

Lodowisko, tak jak w ubiegłym roku ma wymiar 40x80m i towarzyszy mu płatna wypożyczalnia łyżew. Cennik pozostał bez zmian: 90 minut jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży to 4 zł, a dla pozostałych – 8 zł. Wynajem łyżew to koszt 5 zł, a ostrzenie – 10 zł.

Bezpłatne wejścia przewidziane są w okresie ferii zimowych, czyli dla województwa mazowieckiego to 28.01-10.02  (uczniowie za okazaniem legitymacji szkolnej będą mogli korzystać z lodowiska za darmo). Ponadto od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-14 będzie obowiązywał specjalnie przygotowany harmonogram dla szkół z terenu gminy Wyszków, dzięki czemu grupy uczniów również skorzystają z lodowiska bezpłatnie. Ponadto gmina w ramach umowy z wykonawcą ma do wykorzystania dwa bezpłatne terminy w czasie świąt bożonarodzeniowych dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa.

Lodowisko funkcjonuje codziennie w godzinach 9.00-21.00 z godziną przerwą technologiczną między 14.00 a 15.00.

MG

Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *