Strefa Płatnego Parkowania JESZCZE z przymrużeniem oka

Od dwóch tygodni w centrum Wyszkowa obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Ci, którzy zapominają o pobraniu biletu z parkometru mogą spodziewać się za wycieraczką kartki z informacją. To pobłażliwe traktowanie przez kontrolerów już niedługo się skończy.

„Kierowco! Od 1 lipca w Wyszkowie obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Przypominamy, że za nieuiszczenie opłaty grozi kara w wysokości 50 zł – taką informację umieszczają kontrolerzy za wycieraczkami samochodów, których właściciele nie przestrzegają nowych przepisów. Strefa Płatnego Parkowania obejmuje ulicę Ratuszową i 11 Listopada naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1.

Jak podaje pan Paweł, kontroler – zapominalskich nie brakuje – Są co przestrzegają, a są tacy co się zapominają, a jak im się zwraca uwagę to jeszcze mają pretensję. 30-40 procent kierowców nie wykupuje biletów. Jeszcze informujemy. Później już będą mandaty, ale mieszkańcy jeszcze potrzebują tego przypomnienia – mówi. Przypominanie o obowiązującej strefie poprzez kartki z informacjami ma potrwać do końca miesiąca.

Przypominamy, że pierwsze 30 minut postoju w strefie jest bezpłatne. To nie zwalnia z pobrania biletu z parkometru. Pierwsza i kolejna godzina parkowania to 2 zł. Płatny parking obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Bilet musi znaleźć się za przednią szybą, tak by był widoczny na zewnątrz. Z opłat są zwolnieni niepełnosprawni oraz pojazdy osób przewożących osoby niepełnosprawne, samochody należące do placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Przypominamy też o ruchu jednokierunkowym na ul. Ratuszowej.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *