Stanowisko radnych PiS w sprawie spalarni odpadów niebezpiecznych

Wyszkowscy radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu z Prawa i Sprawiedliwości wydali oświadczenie w sprawie budowy przez firmę ECO-ABC sp. z o.o. zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych w Wyszkowie. Radni są przeciwko tej inwestycji. Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia:

„Radni Rady Miejskiej PiS w Wyszkowie w osobach: Eugeniusz Zaremba, Marek Tauter, Andrzej Lewandowski, Krzysztof Sobieski, Waldemar Paradowski, Piotr Pokraśniewicz; Radni Rady Powiatu PiS w Wyszkowie w osobach: Waldemar Sobczak, Jerzy Żukowski, Teresa Czajkowska, Ewa Bartosiewicz, Marzena Dyl, Renata Rębała, Iwona Wyszyńska, Radna Rady Powiatu w Wyszkowie Justyna Garbarczyk; sympatycy i członkowie wyszkowskiego PiS-u wyrażamy stanowczy sprzeciw w sprawie budowy przez firmę ECO-ABC sp. z o.o. z Bełchatowa zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w Wyszkowie.

Realizacja planowanego przedsięwzięcia może mieć bardzo niekorzystny wpływ na standard życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo, oddziaływać negatywnie na ich zdrowie i życie oraz znacząco ograniczyć perspektywy i dynamikę rozwoju naszej małej ojczyzny.

Ewentualne wydanie decyzji środowiskowej dla firmy ECO-ABC sp. z o.o., która zarządza podobnymi instalacjami w kraju i ma udowodnione w wyniku kontroli organów kontrolnych  przypadki przekroczenia obowiązujących norm jest dalece ryzykowne.

Niewielka odległość planowanej spalarni od zabudowań mieszkalnych stanowić może o jej znacznej uciążliwości dla mieszkańców. Trudno w tej chwili przewidzieć jak planowana instalacja wpłynie na poziom życia mieszkańców, w aspekcie emitowania niebezpiecznych i rakotwórczych związków takich, jak: furany, dioksyny, które wpływają na rozwój chorób nowotworowych, układu krążenia i układu rozrodczego.

Potencjalnym zagrożeniem może być sam fakt przewozu  odpadów medycznych i weterynaryjnych drogami i ulicami miasta, zwłaszcza biegnącymi w pobliżu zabudowy mieszkaniowej.

Nie chcemy, aby ziemia  wyszkowska – atrakcyjna do tej pory turystycznie ze względu na warunki przyrodnicze i zdrową żywność produkowaną przez miejscowych rolników stał się w przyszłości miejscem nieprzyjaznym do życia.”

Tagi:

5 Komentarzy

 1. Gwarancja Reply

  Brak umiejętności zaskarżania decyzji .
  Cytat :”Trudno w tej chwili przewidzieć jak planowana instalacja wpłynie na poziom życia mieszkańców, w aspekcie emitowania niebezpiecznych i rakotwórczych związków takich, jak: furany, dioksyny, które wpływają na rozwój chorób nowotworowych, układu krążenia i układu rozrodczego”..

 2. gość Reply

  Takie inwestycje są niezbędne dla regionu, mieszkańców i środowiska. poprzyjmy działalność eco-abc. jestem lekarzem i czekam aż wybuduje tą spalarnia bo dziś nie ma firm, które by chciały odbierać odpady ze szpitala.przeciez lepiej żebysmy spalili je w kontrolowanym środowisku a nie chwali po lasach. dodam, że mieszkam w pobliżu ul. leśnej.

 3. buy landscape rock Reply

  Australian Bush Rock Sales have multiple rock farms across Australia.
  A family-run business with 10 years’ experience,
  our reputation is built on friendly advice, great service and very competitive prices across our
  entire range of suppliers. We deliver quality bush rocks
  directly from Supplier. Being Retaining wall builders and landscapers ourselves, we know the perfect rocks for retaining wall builders and also which rocks will look perfect in landscaping
  situations.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *