Stanowisko radnych PiS w sprawie spalarni odpadów niebezpiecznych

Wyszkowscy radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu z Prawa i Sprawiedliwości wydali oświadczenie w sprawie budowy przez firmę ECO-ABC sp. z o.o. zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych w Wyszkowie. Radni są przeciwko tej inwestycji. Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia:

„Radni Rady Miejskiej PiS w Wyszkowie w osobach: Eugeniusz Zaremba, Marek Tauter, Andrzej Lewandowski, Krzysztof Sobieski, Waldemar Paradowski, Piotr Pokraśniewicz; Radni Rady Powiatu PiS w Wyszkowie w osobach: Waldemar Sobczak, Jerzy Żukowski, Teresa Czajkowska, Ewa Bartosiewicz, Marzena Dyl, Renata Rębała, Iwona Wyszyńska, Radna Rady Powiatu w Wyszkowie Justyna Garbarczyk; sympatycy i członkowie wyszkowskiego PiS-u wyrażamy stanowczy sprzeciw w sprawie budowy przez firmę ECO-ABC sp. z o.o. z Bełchatowa zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w Wyszkowie.

Realizacja planowanego przedsięwzięcia może mieć bardzo niekorzystny wpływ na standard życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo, oddziaływać negatywnie na ich zdrowie i życie oraz znacząco ograniczyć perspektywy i dynamikę rozwoju naszej małej ojczyzny.

Ewentualne wydanie decyzji środowiskowej dla firmy ECO-ABC sp. z o.o., która zarządza podobnymi instalacjami w kraju i ma udowodnione w wyniku kontroli organów kontrolnych  przypadki przekroczenia obowiązujących norm jest dalece ryzykowne.

Niewielka odległość planowanej spalarni od zabudowań mieszkalnych stanowić może o jej znacznej uciążliwości dla mieszkańców. Trudno w tej chwili przewidzieć jak planowana instalacja wpłynie na poziom życia mieszkańców, w aspekcie emitowania niebezpiecznych i rakotwórczych związków takich, jak: furany, dioksyny, które wpływają na rozwój chorób nowotworowych, układu krążenia i układu rozrodczego.

Potencjalnym zagrożeniem może być sam fakt przewozu  odpadów medycznych i weterynaryjnych drogami i ulicami miasta, zwłaszcza biegnącymi w pobliżu zabudowy mieszkaniowej.

Nie chcemy, aby ziemia  wyszkowska – atrakcyjna do tej pory turystycznie ze względu na warunki przyrodnicze i zdrową żywność produkowaną przez miejscowych rolników stał się w przyszłości miejscem nieprzyjaznym do życia.”

Tagi:

4 Komentarzy

  1. Gwarancja Reply

    Brak umiejętności zaskarżania decyzji .
    Cytat :”Trudno w tej chwili przewidzieć jak planowana instalacja wpłynie na poziom życia mieszkańców, w aspekcie emitowania niebezpiecznych i rakotwórczych związków takich, jak: furany, dioksyny, które wpływają na rozwój chorób nowotworowych, układu krążenia i układu rozrodczego”..

  2. gość Reply

    Takie inwestycje są niezbędne dla regionu, mieszkańców i środowiska. poprzyjmy działalność eco-abc. jestem lekarzem i czekam aż wybuduje tą spalarnia bo dziś nie ma firm, które by chciały odbierać odpady ze szpitala.przeciez lepiej żebysmy spalili je w kontrolowanym środowisku a nie chwali po lasach. dodam, że mieszkam w pobliżu ul. leśnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *