Stan błogosławiony to czas szczególnej bliskości Boga [AUDIO/FOTO]

Oczekiwanie na narodziny dziecka to dla rodziców szczególny czas. Szczególne też było wczorajsze (19.05) spotkanie modlitewne w sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie. Po Mszy św. wypraszano łaski dla rodziców i ich jeszcze nienarodzonych dzieci przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla, po czym wszystkim udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Sanktuarium Świętej Rodziny decyzją biskupa zostało ustanowione miejscem pielgrzymowania małżeństw oczekujących na narodziny dziecka. Corocznie organizowane nabożeństwo skupia pary z całej diecezji. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Kotowski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, który w swojej homilii tłumaczył, czym jest wzajemna miłość. Jak mówił, to małżeństwa powinny być tego przykładem – Jak będziemy żyć, jak będziemy się wzajemnie miłowali – po tym wszyscy poznają, czy jesteśmy Jego uczniami. Miłość ma mieć ludzką twarz, powinna być okazywana poprzez wsparcie, troskę, współczucie, ale i równowagę. Musi zostać zachowana równowaga między dawaniem a braniem. Pokażcie dzieciom na czym to polega, żeby, kiedy będą dorośli, powiedzieli, że chcemy żyć jak nasi rodzice – czyli żyć przykazaniem miłości Boga i bliźniego. Tego wam życzę – zwrócił się do rodziców.

Msza św. zakończyła się wspólną modlitwą o łaski dla oczekujących na narodziny dziecka, jak i samych jeszcze nienarodzonych dzieci przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla, której relikwie znajdują się w sanktuarium. Każdej z par udzielono również błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, co było wzruszającym momentem, zwłaszcza dla mam (o czym można usłyszeć w poniższej relacji). Mamy w stanie błogosławionym cieszą się szczególną bliskością Boga, mówi ks. Jacek KotowskiJa zawsze, kiedy spotykam taką mamę na ulicy, to błogosławię i tak sobie wzdycham „Panie Boże mi też dopomóż, bo wiem, że jesteś gdzieś tu obecny, bo tą mamę na pewno trzymasz z rękę”. Wiemy, że czas przygotowań do narodzin dziecka nie jest łatwym i dlatego organizujemy takie spotkania, bo po pierwsze dziecko jest darem Bożym, a po drugie wiemy, że Pan Bóg o ten swój dar, który dał rodzicom się troszczy.

Diecezja Łomżyńska w trosce o rodziców oczekujących na narodziny dziecka organizuje również bezpłatne zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia Akademia Rodzica. Szczegółowe informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *