Stadion Młodych – duchowy most łączności z Rzymem

Oczy wiernych z całego świata skierowane są w ostatnich dniach w stronę rozpoczętego w Rzymie synodu biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W odpowiedzi na prośbę o duchowe wsparcie synodu, także w Polsce powstały inicjatywy modlitwy i postu w tej intencji. Z Rzymem będą łączyć się też ludzie młodzi, którzy 6 października zgromadzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Trzy dni po rozpoczęciu synodu młodzież zjedzie się na Stadion Narodowy w Warszawie. Myślę, że będą to w tym czasie największe na świecie rekolekcje związane z synodem. Młodzież będzie uczestniczyć w koncertach, spotkaniach, Eucharystii, uwielbieniu, ale też na nowo doświadczy wspólnoty, która w niesamowity sposób udzielała się podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To rekolekcje, które z jednej strony będą mocnym doświadczeniem działania Jezusa, a z drugiej strony będą duchowym mostem łączności z Rzymem i tym wszystkim, co będzie się tam w tym czasie działo – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, inicjator i główny organizator wydarzenia Stadion Młodych.

W programie dwunastogodzinnego spotkania między innymi koncerty (wystąpią: Exodus 15, zespół TGD, Muode Koty, Gospel Rain & Chór dla Jezusa, Rock and Fire, Full Power Spirit), świadectwa: (Dominika Figurska – aktorka, Patrycja Hurlak – aktorka, Marcin Jakimowicz – pisarz , Michał Kondrat – reżyser, Darek Malejonek – muzyk , Witek Wilk – perkusista , Łukasz „Bęsiu” Bęś – raper) uwielbienie i Eucharystia.

W wydarzeniu tym wezmą udział także młodzi z naszej diecezji i naszego miasta.

Beata Borkowska

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *