Sprawdzamy, co u naszych pielgrzymów…

Dziś dziesiąty dzień pielgrzymowania wyszkowian, a dwunasty 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. Znamy kolejność wejścia grup na Jasną Górę. Wczoraj po Eucharystii sprawowanej w Kluczewsku zostało przeprowadzone losowanie kolejności.

Grupy będą wchodziły w następującej kolejności:

1. grupa srebrno-niebieska (Zambrów, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Szepietowo, Czyżew oraz Ostrów Maz)
2. grupa czerwono-zielona (Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka, Chorzele i Rzekuń)
3. grupa fioletowa (Wyszków, Długosiodło)
4. grupa żółto-brązowa (Piątnica, Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne i Kolno)

Dzisiaj pielgrzymi wyruszyli o godz. 6:00 i mają do przejścia 35 km wędrując do miejscowości Żuraw, gdzie spędzę ostatnią noc przed wejściem do Częstochowy. Wcześniej w Żurawiu będzie sprawowana ostatnia na trasie pielgrzymki Msza św. i Apel Jasnogórski.

Wieczorna modlitwa będzie transmitowana przez Radio Nadzieja, tak jak spotkanie z pielgrzymami we wtorek rano i wejście pielgrzymów na Jasną Górę.

Losowanie kolejności wejścia grup na Wały Jasnogórskie.

Z okazji tego, że patronem dzisiejszego dnia jest Św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, homilię wygłosił diakon Mateusz Krajewski.

Tematem konferencji, którą wygłosił ks. Andrzej Waszczeniuk – przewodnik grupy Fioletowej było: „Duchu Święty, który nas wzywasz, poślij mnie.” Powołanie do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Bycie mężczyzną, bycie kobietą. Rola ojca i matki w wychowaniu dzieci.

Brat Paweł Radomski od kilku lat jest radiotechnikiem Pielgrzymki Łomżyńskiej. A jakie ma zadania? O tym jak wygląda jego służba i co to jest służba opowiedział w krótkim wywiadzie.

JE/wzasiegu.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *