Sprawdź, kto zasiądzie w komisjach Rady Miejskiej [AUDIO]

4 grudnia radni miejscy wybrali członków i przewodniczących komisji. Nową w tej kadencji jest Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, którą zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym powołano po raz pierwszy we wszystkich radach gminy. Przewodniczący tej komisji nie obawia się potencjalnie wpływających skarg.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji to nowo powołana komisja obligatoryjna, która ma mieć na celu zwiększenie udziału obywateli w działaniach na rzecz gminy. Skargi będzie można składać nie tylko na działalność burmistrza i gminnych jednostek organizacyjnych, ale mieszkańcy będą mogli też wnioskować w tematach różnych, które uznają za słuszne. W tej komisji praca nie będzie prosta, ocenia sekretarz gminy Anna Gołębiewska.

W ostatnich latach na działalność burmistrza, czy jednostek wpływały do urzędu średnio 2-3 skargi rocznie. Nową komisję tworzą: Bogdan Osik, Grzegorz Wyszyński, Mateusz Śniadała, Andrzej Lewandowski, Waldemar Paradowski i Dariusz Glinka, a przewodniczącym został Czesław Lach, który podkreśla, że nie obawia się wpływających skarg w nowej kadencji.

Podczas posiedzenia wybrano również członków i przedstawicieli pozostałych komisji. W Komisji Rewizyjnej zasiądzie Paweł Turek, Adam Szczerba, Piotr Pokraśniewicz, Marek Tauter i Wojciech Rojek. Przewodniczącym został Piotr Pokraśniewicz, zgłoszony przez radnego Eugeniusza ZarembęTo uczciwy człowiek, pierwszy raz w radzie, będzie prowadził tę komisję bez żadnych obciążeń – rekomendował. Radny uzyskał znacznie większą liczbę głosów, niż zgłoszony przez Bogdana Osika Adam Szczerba.

Skład Komisji Inwentaryzacyjnej to: Grzegorz Wyszyński, Wojciech Rojek i Mariola Brzezińska. Przewodniczącym został Wojciech Rojek, zgłoszony przez Radosława BiernackiegoWojciech Rojek jest doświadczony w wieloletniej pracy w samorządzie – argumentował. Wszyscy radni jednogłośnie poparli tę kandydaturę.

Ustalono również członków i przewodniczących czterech komisji stałych Rady Miejskiej. Każda z nich musi składać się z 7 osób. Do Komisji Finansów i Gospodarki radni zgłosili 8 kandydatów: Jana Abramczyka, Czesława Lacha, Waldemara Paradowskiego, Danutę Kukwę, Radosława Biernackiego, Monikę Bieżuńską, Pawła Turka i Bogdana Kuchtę. Najmniejszą liczbę głosów poparcia uzyskał Paweł Turek i tym samym nie został członkiem tej komisji. Na przewodniczącego wybrano Jana Abramczyka, zgłoszonego przez Andrzeja Lewandowskiego – Jest to radny pięciu kadencji, ma duże doświadczenie, tym bardziej, że przez ostatnie trzy kadencje był przewodniczącym tej komisji – rekomendował radny.

Komisję Promocji i Kultury tworzą: Bogdan Osik, Mateusz Śniadała, Radosław Biernacki, Marek Tauter, Andrzej Lewandowski, Piotr Pokraśniewicz i Wojciech Rojek. Przewodniczącym tej komisji ponownie jednogłośnie został wybrany Wojciech Rojek, którego również zgłosił Radosław Biernackimieliśmy okazję współpracować w poprzedniej kadencji w tej komisji. Radny dobrze i odważnie przewodzi pracą komisji, nie boi się wyrażać sprzeciwu – podkreślił radny.

W Komisji Oświaty i Spraw Społecznych zasiądą: Grzegorz Wyszyński, Elżbieta Piórkowska, Jan Abramczyk, Mariola Brzezińska, Eugeniusz Zaremba, Dariusz Glinka i Monika Bieżuńska. Przewodniczącym został Grzegorz Wyszyński. Jego kandydaturę zgłosiła Danuta Kukwato uczciwa i odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku – mówiła.

Skład ostatniej komisji – Komisji Rozwoju Miasta i Wsi oraz Pozyskiwania Środków Zewnętrznych to: Adam Szczerba, Paweł Turek, Mariola Brzezińska, Bogdan Kuchta, Krzysztof Sobieski, Eugeniusz Zaremba i Danuta Kukwa. Na przewodniczącego radna Monika Bieżuńska zaproponowała Adama SzczerbęJest to radny już trzeciej kadencji. Uczestniczył w tych komisjach, więc na pewno sobie poradzi – rekomendowała radna. Jednak większą ilość głosów uzyskał zgłoszony przez Bogdana Kuchtę Eugeniusz Zaremba i tym samym został przewodniczącym komisji.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *