Sportowy opłatek [FOTO/AUDIO]

Jednym z większych spotkań świątecznych w Wyszkowie jest wigilia sportowa organizowana w Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W tym roku wzięli w niej udział członkowie 11 drużyn różnych dyscyplin.

Wigilia sportowa to jedyna okazja w roku, gdzie wszyscy wyszkowscy miłośnicy aktywności fizycznej mogą spotkać się, zintegrować i wymienić doświadczeniami. Na spotkaniu świątecznym pojawili się sportowcy reprezentujący Bambero Team Wyszków, Catena Wyszków, UKS „Jedynka”, Klub Biegacza, UKS Olimp, UKS „Polonez”, Rhinos Wyszków i UKS SP 1. Miniony rok podsumowują MKS Bug Wyszków, KS Camper Wyszków i Gimnazjon Wyszków:

Uczestników przywitał burmistrz miasta Grzegorz Nowosielski, dziękując za aktywność, pracowitość i gratulując osiągniętych wyników. Burmistrz zapowiedział też plany na przyszły rok – Sport uczy, sport bawi, sport wychowuje. Od najmłodszych do starszych pokoleń staramy się coraz lepiej wspierać rozwój sportu. W przyszłym roku rozpoczniemy prace nad nową strategią rozwoju sportu szkolnego i pozaszkolnego, aby jeszcze lepiej wydawać każdą publiczną złotówkę, którą przeznaczamy na rozwój sportu i kultury fizycznej w naszej gminie. Burmistrz życzył też sportowcom zdrowia, by mogli osiagać jak najlepsze wyniki oraz pokonywania własnych słabości.

Jak co roku prezesi wszystkich klubów odebrali z rąk włodarza miasta dyplomy z podziękowaniem. Każdy z obecnych również dołączył się do świątecznych i noworocznych życzeń. Tradycyjnie też wręczono nagrody za najlepsze wyniki sportowe. W tym roku otrzymali je kierowca rajdowy Kacper Terlikowski i pięściarz Mateusz Tryc.

Po modlitwie i błogosławieństwie ks. Zenona Mosakowskiego z parafii w Rybienku Leśnym wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i zajadali się przygotowanymi potrawami wigilijnymi. Tradycyjnie podczas spotkania nie zapomniano o potrzebujących, dla których zbierano żywność.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *