Spalarnia odpadów niebezpiecznych? Posypała się fala komentarzy

Internauci nie ustają w komentarzach dotyczących budowy zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych w Wyszkowie. Warto jednak zauważyć, że zamieszczone obwieszczenie na stronie Urzędu Miasta to nie zgoda na realizację inwestycji, a informacja o wszczętym postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Mieszkańcy w tej sprawie mogą składać do urzędu uwagi i wnioski.

26 września na stronie Urzędu Miasta pojawiło się obwieszczenie o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. „Budowa zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w Wyszkowie”. Postępowanie zostało wszczęte na wniosek firmy ECO ABC Sp. z o.o. Jako lokalizację zakładu wskazano działkę nr 1178/14, w sąsiedztwie z WCMB. Organem właściwym do wydania decyzji w tej sprawie jest burmistrz miasta.

Zamieszczone obwieszczenie wywołało falę negatywnych komentarzy w internecie – „Już jest wielkie śmietnisko w tym miejscu! Spalarnia, spoko o ile będzie miała najnowsze filtry. A czy ktoś zwrócił uwagę na czarny komin pec ? Też wszyscy milczą o tym największym kopciuchu ! Czemu nie zainwestują w filtry?”; „Wystarczy, że truje Cynkomet na ul. Leśnej, to spalarnia będzie gwoździem do trumny dla Wyszkowa.Trzeba sporządzić protest i złożyć w Urzędzie Gminy, bo czeka nas powolne umieranie w tym mieście”  – czytamy.

Jednak podkreślamy – decyzja jeszcze nie zapadła. Sprawa jest w toku, a wszelkie uwagi i wnioski mieszkańcy mogą składać do 7 listopada – w formie pisemnej na adres Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków, ustnej do protokołu (w godzinach pracy Urzędu) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności opatrzenia ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, na adres e-mailowy: gmina@wyszkow.pl. Szczegóły TUTAJ.

MG

Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *