Ruch wahadłowy ponownie na skrzyżowaniu Sowińskiego i Dworcowej

Od kilku dni na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Dworcowej ponownie obowiązuje ruch wahadłowy. Mimo tych utrudnień, przebudowa ma być wykonana na czas, zapewnia rzecznik firmy wykonującej inwestycję.

Pierwsze znaczące utrudnienia związane z przebudową skrzyżowania ulic Sowińskiego i Dworcowej pojawiły się już w maju. Wówczas zamknięty został odcinek ulicy Dworcowej od strony dworca. Uniemożliwiono również przejazd ulicą Sowińskiego od strony ulicy Sienkiewicza.

Następnie pod koniec sierpniu wprowadzono ruch wahadłowy, który obowiązywał do pierwszych dni października. Wtedy też zmieniono termin inwestycji z 31 sierpnia na 31 października. Obecnie prowadzone prace na tym skrzyżowaniu ponowne wymagały wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Wprowadzenie ruchu wahadłowego jest niezbędne. Właśnie wykonywane są prace bitumiczne, czyli prace związane z układaniem nawierzchni. Proszę zauważyć, ze wykonawca czekał aż zostanie otwarta obwodnica Wyszkowa, by utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców miasta – mówi  Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy firmy PORR S.A wykonującej inwestycję.

Efektem prac jest powstałe niewielkie rondo, przebudowa nawierzchni i chodników oraz kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Rzecznik zapewnia, że skrzyżowanie będzie gotowe, tak jak zaplanowano, czyli do końca października.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *