Rhinos Wyszków na 7. miejscu w Polsce [FOTO/AUDIO]

12 października podczas uroczystej gali drużyna futbolu amerykańskiego Rhinos Wyszków podsumowała sezon 2018. Nie zabrakło wyróżnień dla zawodników, sponsorów i przyjaciół drużyny.

To jest najwyższy czas, żeby Państwu tak naprawdę podziękować za wkład w drużynę oraz podziękować zawodnikom. Zarząd bez zawodników i sponsorów, by praktycznie nic nie osiągnął – rozpoczął podczas gali prezes Stowarzyszenia Rhinos Wyszków Piotr Wykowski.

Jak przyznał prezes – to był bardzo „zakręcony sezon”. Drużyna już na początku straciła dwóch trenerów, co wpłynęło na ich ambitne plany. Jednak dzięki wsparciu zawodników i sponsorów udało się wrócić na odpowiedni tor – Wprowadziliśmy nowych trenerów. Sezon zakończyliśmy na 7. miejscu w Polsce, co było chyba największym sukcesem naszej drużyny jak na czwarty rok działalności – podsumował.

Rhinos następny sezon rozpocznie z kolejnymi nowymi trenerami i zawodnikami, zapowiedział wiceprezes drużyny Kamil WykowskiPostaramy się w przyszłym roku ten poziom podnieść jeszcze bardziej. Mam nadzieje, ze w końcu będziemy mogli rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce.

Podczas gali wręczono wiele wyróżnień. Jako pierwszych uhonorowano najlepszych zawodników na danej pozycji, a są nimi: Daniel Krawiec (rozgrywający), Adrian Kocięcki (biegający), Bartosz Szymański (skrzydłowy), Piotr Piórkowski (ofensywny liniowy), Łukasz Berbeć (defensywny liniowy), Michał Mroczek (defensiveback), Hubert Deptuła (linebacker).
Wyróżniono też zawodników ofensywy i defensywy: Hubert Deptuła (MVP defensywny) i Bartosz Szymański (MVP ofensywny).

Na uznanie zasłużył również Michał Mroczek wyróżniony za „Największy rozwój sezonu” oraz Piotr Stępień„Najlepszy początkujący”.

Prezes postanowił uhonorować także „Najbardziej wartościowego zawodnika sezonu 2018”. Tytuł ten otrzymał Jakub Kosewski. – Jestem bardzo zaskoczony. Nie spodziewałem się tego kompletnie. To był dla mnie bardzo ciężki sezon – powrót po kontuzji…  Nie byłem zadowolony ze swojej formy, była daleka od moich oczekiwań. Fajnie, że mnie docenili – przyznał zawodnik.

Drużyna podziękowała za miniony sezon również sponsorom, którymi są: gmina Wyszków, Jan Kopiejewski (sieć pizzerii Pizzeria Pepperoni oraz Kultowe Zapiekanki), Jerzy Kruk (Hurtownia Elektrotechniczna ELEKTRO-LUX), Zbigniew Rzemek (Transconnect), Tomasz Borek (Palbor Service), Arkadiusz Pyśk (MKWID), Aneta Nowosielska (Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Geniusz), Sylwia Nowosielska (Instytut Piękna i Estetyki TANREI), Dominik Łada i Michał Deluga (Fitness Club Gym4u), Piotr Kacprzyński (sieć sklepów Winnica), redakcja tygodnika Wyszkowiak.

Za wsparcie organizacyjne i wolontariat wyróżniono: Leszka Marszała (naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w UM), Mariusza Kowalskiego (dyrektor WOK „Hutnik), Marka Wiśniewskiego (dyrektor WOSiR), Karolinę Eychler (fizjoterapeutka), Cezarego Łuczyńskiego (grafik) oraz Edytę Arbuzińską (game day menager), Mariannę Wiech i Mariolę Chmielewską.

Więcej o podsumowaniu sezonu, planach na kolejny, nowych trenerach oraz kto może zostać Rhinosem znajdziecie w poniższej relacji:

 

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *