Reprezentacja powiatu w konkursie z wiedzy pożarniczej

Alicja Orlińska i Kuba Brejnak będą reprezentować powiat wyszkowski w swoich kategoriach wiekowych w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie przyznają, że tegoroczny konkurs powiatowy nie sprawił im trudności. Jednak komisja konkursowa została zaskoczona szczegółową wiedzą laureatów.

14 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do zmagań przystąpiło 27 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-VI szkół podstawowych oraz klasy VII-VIII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, a osoby z najwyższymi wynikami przystąpiły do części ustnej. Uczniów oceniało jury w składzie: wicestarosta Leszek Marszał – przewodniczący, sekretarz Jarosław Sępkowski – przedstawiciel KP PSP, oficer prasowy st. kpt. Marcin Turowski – przedstawiciel KP PSP oraz kierownik Referatu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym Stanisław Dymek. Komisja przyznała, że wiedza pożarnicza uczestników była na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie zaskoczyła znajomość rozporządzeń związanych z ochroną przeciwpożarową, czy szczegóły dotyczące sprzętu gaśniczego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa
I miejsce  – Kuba Brejnak, SP w Długosiodle
II miejsce – Karol Woźny, SP nr 1 w Wyszkowie
III miejsce – Gabriela Zdziarstek, SP w Trzciance

II grupa wiekowa
I miejsce – Alicja Orlińska, SP w Rybnie
II miejsce – Wiktor Szymański, SP w Długosiodle
III miejsce – Jakub Deptuła, SP w Brańszczyku

Kuba Brejnak w konkursie wziął udział po raz pierwszy. Z kolei w reprezentowaniu powiatu towarzyszyć mu będzie Alicja Orlińska, która od 6 lat bierze udział w zmaganiach z wiedzy pożarniczej, a na szczebel wojewódzki dostała się drugi raz. O tym, jak laureaci konkursu oceniają tegoroczne eliminacje powiatowe oraz o podsumowaniu zmagań przez członka komisji usłyszycie klikając w poniższy plik:

Eliminacje wojewódzkie w konkursie odbędą się 27 kwietnia w Mrokowie w powiecie piaseczyńskim.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *