Rekrutacja do przedszkoli od marca

Od 4 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Wyszków. Zgłaszanie dzieci do placówek, podobnie jak w latach ubiegłych, ułatwi system elektroniczny.

Od 4 do 15 marca rodzice będą mogli rejestrować dzieci przystępujące do naboru przedszkolnego. Kandydaturę zgłaszać można do publicznych przedszkoli: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole Integracyjne nr 4, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 9 oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie.

Oddziały przedszkolne w szkołach zlokalizowanych na terenach wiejskich nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej. Kandydaturę dziecka, w takim przypadku, należy zgłosić w formie papierowej, bezpośrednio w szkole (druki dostępne w sekretariatach szkół).

W rekrutacji elektronicznej znajdą się też przedszkola niepubliczne „Przyjaciele Kubusia” i Przedszkole Nasze Bambino nr 2 działające na zasadach takich samych jak publiczne.

Zgłoszenie kandydatury dziecka będzie możliwe także do niektórych przedszkoli niepublicznych funkcjonujących na terenie Gminy Wyszków.

Wyniki rekrutacji pojawią się od 26 marca do 2 kwietnia. Wtedy też będzie można potwierdzić swoją wolę. Dodatkowa rekrutacja przewidziana jest w terminie od 6 czerwca do 31 sierpnia.

Regulamin rekrutacji
Terminy rekrutacji

MG/UM

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *