Rekord misiów w bibliotece! Pierwsze już przekazane [AUDIO/FOTO]

Rekordową ilość maskotek zebrała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie podczas akcji „Podaruj dziecku misia”. W tym roku, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, szkół i przedszkoli ponad 1000 misiów trafi w ręce potrzebujących dzieci. Pierwsze maskotki zostały już przekazane dla podopiecznych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie.

„Podaruj dziecku misia” do akcja organizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną od 2015 roku. Jest to wyszkowska odpowiedź na Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. W ubiegłym roku, dzięki tej inicjatywie do rąk dzieci trafiło ponad 400 miśków. W tegorocznej akcji w przeciągu miesiąca udało się zebrać ich prawie trzy razy więcej!

Miśków mamy bardzo dużo! Są to nie tylko pluszowe misie, ale są też lalki, koniki, łosie, krokodyle, poduszki. Dostałyśmy też puzzle, notatniki. Licząc misie zgubiłyśmy się przy liczbie około tysiąca. Jak przekroczyłyśmy ten tysiąc to szczerze mówiąc już przestałyśmy liczyć – przyznaje Anna Bryk z Działu dla Dzieci i Młodzieży w bibliotece miejskiej.

Pierwsze maskotki zostały już przekazane dla podopiecznych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie na ręce dyrektor placówki Doroty Rogulskiej. Wiele dzieci korzystających z usług poradni nie ma jeszcze trzech lat, więc to nie pierwszy raz kiedy biblioteka właśnie tam przekazuje zebrane maskotki podczas akcji – Dzieci tutaj przychodzą na zajęcia diagnostyczne i terapeutyczne. Nie mają okazji bawić się, więc wychodząc i zabierając misia będą miały urozmaicenie pobytu u nas i mamy nadzieję, że zapamiętają naszą poradnię sympatyczniej – mówi dyrektor placówki.

Organizatorzy akcji pozostałe misie chcą przekazać Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, Zespołowi Szkół Specjalnych w Brańszczyku (z oddziałem przedszkolnym)., a także na loterię WOŚP. Część zostanie w bibliotece dla grup odwiedzających, jak np. podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej. Z pewnością wszystkie misie – jeśli nie w okresie przedświątecznym, to już w nowym roku – zostaną rozdane.

MG/fot.MGBP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *